Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Körülbelül hány szál után...

Körülbelül hány szál után szokik rá az ember a cigire? Ja és a gyakoriság számít? Ha csak mondjuk heti 4 szálat szívok el, így akár rászokás nélkül is élvezhetem? (dohányosokat fricskázók kíméljenek)

Figyelt kérdés
2012. okt. 30. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem elég hamar eljönne az is, hogy meggyújtod az 5.-et és a 6.-at is...


Hogy ne csak a levegőbe beszéljek, valaki másnak is volt ilyen problémája:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__dohanyzas__3547651-1..

2012. okt. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
egyedi. én 6 éven át voltam kocadohányos, nem heti 4-gyel, hanem kb havi két alkalommal (este, buliban), ezeket leszámítva nem dohányoztam. mégis dohányos lettem a végére. pedig az én esetem nem az a hipp-hopp belecsúsztam, mielőtt észbe kaptam volna. nem tudjuk megondani, h nálad hogy megy, az a te saját, külön sztorid lesz, utólag majd megoszthatd később it gyík-on egy ehhez hasonló kérdésnél :)
2012. okt. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Általában mindenki így kezdi és nem egy doboz elszívásával, igen-igen rosszul is lenne tőle.

Én is dohányoztam, életem legrosszabb döntésének tartom a mai napig hogy egyáltalán kipróbáltam.

Hozzászokás már az is tulajdonképen, ha az a heti 4 szál kell, itt a kellen van a hangsúly és nem a darab számon.

Nagyon meg kínlódtam a letételét és az a baj, hogy a gondolatomban ott van, hogy bármikor vissza lehet fordulni hozzá.

A heti 4 szál az nem sok, de ha például még növekedő félben vagy akkor a koromszemcsék "gyönyörűen" bele nőnek a tüdő sejtjeidben, mintegy kitetoválod azt és lehet hogy 10 év múlva csak a szike viszi onnan ki. Nem kívánom neked, de senkinek nincs a homlokára írva, hogy napi 10 szál cigitől sem lesz baja vagy ha eljutsz a napi 2-4 szálig attól már tüdőrákod lesz.

A döntés úgy is a Te kezedben van, illetve mondhatnám az agyadban, mert gondolati szinten dől el minden.

Egyébként meg nem a tüdőd kívánja a cigit, az egy percig sem, nem hülye hogy el akarjon szennyeződni.

Én nem bízok abban, hogy ez így marad, heti pár szálnál.

Na de arra meg miért is van szükséged...?



-szm-

2012. okt. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Ha már élvezed, kívánod, s újra kell neked, akkor már rászoktál.
2012. okt. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%
Kezdeti szakaszban a függőség pszihés és nem fizikai.
2012. okt. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én pont fordítva kezdtem, először dobozokat szívtam utána csak pár szálat, most meg csak kocadohányos vagyok. Néha haverokkal rágyújtok. :D
2012. okt. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!