Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen következményei lehetnek...

Milyen következményei lehetnek annak ha gyakran napokig nem veszem ki a kontaktlencsém? Mikor mutatkozna ha valami baj lenne? Azonnal, csak utólag, vagy olyan lassú romlást eredményez amit nehéz észrevenni?

Figyelt kérdés

Tavaly május óta használok havi lencséket, és nem igazán követem a "szigorúan" betartandó standard-ot. Jelenleg például több mint két hónapja használom ugyanazt a párt, és most is 5. napja van bent.

Elvileg a lencsék amiket veszek, és a fertőtlenítő löttyöm is jó minőségű.

-3 mindkét szemem.



2012. nov. 5. 07:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Idövel megvakulhatsz töle, de ennél nahyobb bajod nem valószinü, hogy lesz.


Belegondoltál már, hogy a lencsén - akármennyire is tistzitod - elszapoprodnak baktériumok, amik utána igen komoly fertözést okozhatnak? EZÉRT van a két hónapos határidö, ez után már sokkal nagyobb a fertözésvezsély.


Az meg, hogy naponta ki kellene szedni a lencsét - mivel a szemlencsében nincsenek - nem is lehetnek - vérerek, ezért a könny az, ami a szemlencsét táplálja. Ez a pislogás során kenödik rá, és igy jut bele a szükséges tápanyag. Ha a lencse rajta van, akkor természetesen nem jut a szemlencsére könny - és ezáltal nem is kap tálpálékot. Ha ez tartós állapot, akkor idövel elhal a szemlencse.


A lencse és a fertötlenitö esetében az, hogy jó minöségü, addig elöny, amig elöirásszerüen használod öket, ha viszont nem tartod be a szabályokat, akkor ugyanúgy ártalmas, mint a silányabb minöségü.

2012. nov. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jól bírod!Hallottam olyanokról, akik éjszakára bennfelejtették, aztán másnap mentek a szemészetre mert annyira fájt, bepirosodott a szemük...

Tönkreteheti csúnyán a szemed, akár vakság is lehet a következménye, vagy csúnya szemgyulladás, fertőzés.Lehet, hogy most már nagyon jó minőségű, puha lencsék vannak, de mégis csak egy idegen tárgy a szemedben.

2012. nov. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele milyen súlyos következményei lehetnek, de miután egyik barátom konkrétan a poros földről rakta vissza, és csak begyulladt neki, onnantól az ilyen problémákra jóval kisebb esélyt látok. Ergo jelenleg nem a szemfertőzések, különböző baktériumok érdekelnek, hanem az hogy maga a tartós bennhagyás mit eredményezhet.


Azt észrevettem hogy amikor benn hagyom estére akkor másnap elég csipás a szemem. Viszont említésre méltóan nem szokott száraz lenni, és 90%ban nem is érzem hogy ott lenne vmi(csak berakás után, ébredéskor, ha máskor érzem akkor ált. rövid időn belül kiszedem).


első: Nem tudtam hogy vannak 2 havi lencsék is. Én speciel 1 hónapra valókat használok.

Illetve a szemlencse elhalás miben mutatkozik? Úgy értem fogom érezni ha valami nincs rendben?

2012. nov. 5. 09:19
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de te nagyon buta ember lehetsz. Már ha ez az egész igaz. Mert nekem furcsa, hogy léteznek ennyire igénytelen emberek. Kábé olyan mintha napokig nem mosnád meg az arcod, fogad. Ez ugyanaz a szintű igénytelenség, csak ez még veszélyes is.


Nem érdekelnek a szemfertőzések, stb? Ez a 2 szemed van, ha megvakulsz nem kapsz másikat többé, sötétségben kell leélned az életed. Ez sem zavar majd? Gondolom most nevetsz ezen egy jót, hogy "ááh velem ilyen nem történhet". Azért mert van egy igénytelen barátod aki nem tartja be a szabályokat azért neked nem kell igénytelenné válni. Fél perc kivenni, berakni egy lencsét. Nem hiszem hogy naponta erre ne lennél képes.


Mi történhet? Egyszer csak azt veszed észre, hogy szúr a szemed mintha valami benne lenne, ez nem múlik el napok alatt sem, könnyezik egyfolytában, bepirosodik, barna foltok is megjelenhetnek a fehér részen, eres lesz, kialakulhatnak körülötte ilyen vörös pattanásszerű dolgok is, bedagadhat. Nyilván ezzel már elmész egy orvoshoz aki kisebb gond esetén krémet, szemcseppet ad, nagyobb gond esetén meg kell műteni ami azért egy durva műtét, hiszen végig kell nézned közelről, mivel a szemedet műtik.... legrosszabb esetben egy nap arra ébredsz hogy nem látsz semmit. És úgy is marad.


Gondolom nagyon fiatal lehetsz, a kontaktlencse nem játék, hordj szemüveget ha nem vagy képes még megfelelően kezelni. Havi lencsét akkor lehet két hónapig hordani, ha minden másnap használod csak. De mindenképp ki kell venni minden este és folyadékban áztatni legalább 6-7 órán keresztül. A szemedet meg hagyni kell pihenni ha nincs szükség a lencsére, ha például csak otthon vagy, akkor ne rakd be.

2012. nov. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A csipásodást gyulladás is okozhatja.

Mivel bennhagyod estére a szemed így az begyullad és reggelre baromi csipás lesz. A gyulladásnak is vannak fokozatai, nem mindegyik olyan hogy hetekig tart, lehet hogy csak szúrja a szemed, csipás lesz de 1 nap alatt elmúlik.


Nekem egyszer rendesen belement a por a szemembe. Kb 1 óra mire hazaértem és kivettem a lencséket de egész délután éreztem hogy benne van vmi ami irritálja.

Reggel úgy ébredtem hogy az egész szemem csipás. Akkor viszont már nem irritálta semmi.

2012. nov. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

4.: Nem nem érdekel, hanem tudok róla. A kérdésem nem arra irányult. Hallottam már elég példát, ellenpéldát szóval azzal újat nem mondasz. Amiket leírtál még egyik tünet sem jelentkezett, sőt. Ha nincs benn akkor sokkal jobban be szokott pirosodni a monitortól(lehet véletlen).

Egyszerűen úgy vagyok vele, hogy érzi az ember ha fárad a szeme, de nem szokott. Általában kiveszem, csak van amikor elmarad, ha pl nem itthon éjszakázok, vagy egyszerűen csak már befeküdtem és akk jutna eszembe. Gyakran egyik ilyen este követi a másikat, és ezért szokott tovább benn lenni.

Pontosan azért kérdezek itt hogy más véleményeket is meghallgassak, ne csak egy szemészét(igen tudom hogy ők tudják jól, de most konkrét tapasztalatok érdekelnek).


5.: Nem szokott fájni, vagy piros lenni. Egyszerűen van 2 nagy halom csipa amit szépen kiszedek. Nap közben is szokott lenni benne, összegyűlve a belső végeknél. Tehát gondolom akkor az van hogy nem kapja meg a szemem a tápanyagot. De hogy ez mennyire komoly, vagy ártalmas azt nem tudom.

2012. nov. 6. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!