Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen következményei lehetnek...

Milyen következményei lehetnek a kontaktlencse viselésnek?

Figyelt kérdés

nagyon rossz sajnos a szemem

csoda hogy bevált az egynapos kontkatlencse

olykor ezt is túlhordom

vagyis 2 napig szoktam mindig, mert orvosom is ajánlotta hogyha nagyon vigyázok és nem szakad el akkor lehet

de van hogy 3 napig is hordom mert nem fáj benne a szemem

erről már leszoktam, de félek, hogy esetleg lesz vagy lett már most is valami baja a szememben

még nincs egy éve hogy lencsét hordok

néha vérzik a szemem, de az szemüvegesen is végzett, amikor megerőltettem


szerintetek van miért aggódnom?

van közületek olyan akinél meg kellett szakítani a viselést?


2012. szept. 5. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy doki megnézhetné, mert az, hogy vérzik a szemed, eléggé durván hangzik. Nem lehet, hogy csak eresedik?

Én már nyolc éve hordok lencsét, semmi bajom nincs, félévente megvizsgáltatom a szemem, pedig lenne lehetőség vizsgálat nélküli vásárlásra.

Olyat már hallottam, de ez évekkel ezelőtt volt, amikor még kemény lencsék voltak forgalomban, hogy valakit eltanácsoltak a lencseviseléstől. A kontaktológusok szerint, ha betartod a szabályokat, nem lehet baja a szemednek tőle.

2012. szept. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Túlhordani napi lencsét a legveszélyesebb, havi lencsével megteheted ha jó minőségű, de napival ne.

Egyébként meg fél évente kell legalább vizsgálatra menni, ahol megnézik minden rendben van-e a szemeddel, nem károsodott-e a lencse miatt. Bár ilyen nem fordul elő megfelelő használat mellett.

2012. szept. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

orvosom mondta hogy napi lencsét 2 napig ha nagyon vigyázok rá szabad

hiszek neki, de nem tudom magyarán szerintetek vette a diplomáját

2012. szept. 6. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!