Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kéthetes kontaktlencse, ami...

Kéthetes kontaktlencse, ami éjjel-nappal viselhető, jó? Ha igen, melyik fajta? 15/L

Figyelt kérdés
2012. nov. 8. 07:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem havi van, ami 30 napig nonstop bent lehet. Nem volt vele gondom. Igaz, én jóval idősebb vagyok mint te, nem tudom a szemész neked javasolja e egyáltalán, hogy éjjelre is bent maradjon a lencse.
2012. nov. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szemészt még nem kérdeztem, csak anyát.

Neki napi van, én is kaptam olyat, de nagyon nehéz betenni, így reggelente a kapkodás miatt elmarad.

2012. nov. 8. 18:31
 3/6 anonim ***** válasza:
Szemészt kérdezz, mindenképpen.
2012. nov. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nagyon nehéz betenned, főleg javasolt lehet a napi, hogy megszokd. Amikor én először kaptam, egy órát is elszórakoztam a berakással, azóta ez az idő lecsökkent 10 másodpercre.

A többi meg a szemedtől függ és csak kontaktológus tudja megmondani, hogy mi jó, mit használhatsz és hogyan kell használnod.

2012. nov. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Cintii válasza:
Én is 15 éves vagyok, és én most kezdtem el kontaklencsézni 20-án. Eleinte nekem is nagyon nehéz folt, de már most negyon könnyen megy. És ha elmégy kontaktológushoz, akkor ő majd be is fog tanítani. Én biofinity lencsét használok, ennél a próbalencse ingyenes, és 3 hónapra kerül 12.000-be. De ezt minden reggel és este ke kell szedni, és a kontaktológusok általában ezt ajánlják a korosztályunknak, mivel éjjel pihen a szemed a lencse nélkül, és az elméletileg nem tesz jót neki, ha a lencse éjjel- nappal benne van.
2012. nov. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

1989 óta hordok kontaktlencsét. Azóta nagyon sokat fejlődött ez a terület is. DE! Ami nem változott: a szakorvosok a mai napig nem javasolják a nonstop lencséket. Ahogy az előttem szóló, 15 éves, bölcs kislány is jól látja.

Nem jár sok vesződséggel a ki-berakás. Hidd el, megéri az a néhány másodperc esténként/reggelente. Nekem pl. azonnal simán sikerült, nem voltak nehézségek ezzel a legelején sem. Neked is menni fog!

2012. nov. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!