Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsések help!?

Kontaktlencsések help!?

Figyelt kérdés
mennyire izgultatok az első berakásnál? nehéz volt elősször betenni? kb mennyi idő múlva szoktátok meg? előre is köszi

2012. nov. 22. 07:01
 1/5 anonim válasza:
3 éve használok lencsét, először nagyon féltem a dologtól, de kb 2hét alatt már rutinná vált a dolog. Először nehéz volt, meg bennem volt a félelem, hogy majd biztos elmozdul, meg ha netán sírok kiesik:D de nem volt semmi gáz! arra figyelj(ha nem napi lencsét használsz), hogyha kiveszed a kontaktlencsetartóból akkor is önts rá folyadékot, hogy 100%ra tiszta legyen:) (csak mert 19éves létemre soha sem gondoltam, hogy egy szemherpesz fogja félévente megkeseríteni az életem...) És kivenni kétféleképpen lehet az egyik az ha a hüvelyk és a mutatóujjaddal megfogod (szerintem ez rosszabb - én nem így szoktam) a másik meg hogy kicsit félrehúzod és onnan szinte már feljön a fele és így könnyű kiszedni.
2012. nov. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon féltem tőle, másfél órát szenvedtem a ki-berakással az optikában... de végül csak sikerült és utána már minden nap egyre gyorsabban ment. 2 hét alatt meg is szoktam teljesen, nem vészes.
2012. nov. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Eloszor annyira reszketett a kezem, hogy majd egy orat ultem en is a szemorvosnal, masodik nap elkestem reggel sulibol a lencsek miatt :D ez mar majdnem 4 eve volt, azota sotetben, tukor,villany nelkul is ki- meg beteszem a szemembe. Hamar bele fogsz jonni, rajossz magadtol, neked hogyan kenyelmesebb rakosgatni. Azert persze vannak kellemetlen pillanatok is, peldaul mikor felcsuszik a felso szemhejad ala, na onnan kiszedni nem mindig a legkonnyebb...vigyazni kell furdesnel is, olyankor csuszik el a legkonnyebben, es ovatosan dorzsold a szemedet is, ha benne van a lencse. Az is elofordulhat, hogy annyira kiszaradhat a szemed tole, hogy egyszercsak kipottyan a lencse magatol, nekem volt ilyen. A szemorvosodnal szerintem kerhetsz direkt kontaktlencseseknek szant szemcseppeket, en is olyat hasznalok, es meggatol ilyen baleseteket :)
2012. nov. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :) még azt szeretném, hogy ugye nem fájt, mikor elősször tettétek be? nem pislogtatok tőle meg ilyenek? azt hogy lehet kiküszöbölni?
2012. nov. 24. 13:23
 5/5 anonim válasza:
Akaraterő. Kicsit nehéz megállni, h a szemedhez nyúlnak, de ki lehet bírni pislogás nélkül. :) Kellemetlen lehet elsőre, de idővel egyre jobb lesz
2012. nov. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!