Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért látok sötétben szemcsésen?

Miért látok sötétben szemcsésen?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, már évek óta üvegtesti homályban szenvedek. Szemüveges is vagyok, és ráadásul kicsit kettősen is látok. Voltam orvosnál, de azt mondta, hogy az üvegtesti homályokon és a rövidlátáson kívül nincs más bajom. Nagyon félek, hogy megvakulok. Este alig merek elaludni, mert félek, hogy reggel nem fogok látni semmit. Hiába szedem a C vitamint, nem sok hatása van. A legrosszabb minden panasz közül a szemcsés látás sötétben. Szerintetek ez is az üvegtesti homálynak tulajdonítható?
2012. dec. 1. 19:29
 1/9 anonim ***** válasza:
az A-vitamin hiány okozhat farkasvakságot, ami szürkületkor jelentkezik, viszont fogalmam sincs, hogy az olyan-e, mint amit leírtál. Egyél sok sárgarépát, tudtommal a C-vitaminnak semmi köze a látáshoz, hanem az A-vitamin kell, hogy rendben legyen.
2012. dec. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Lehet megpróbálom azt is.
2012. dec. 1. 20:03
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is szemcsésen látok a sötétben. Utánanéztem, ezt úgy nevezik, hogy visual snow ("vizuális hó"). Elég sokan szenvednek tőle, sajnos még nem találták meg az okát. Megvakulni nem lehet tőle, de eléggé kellemetlen érzés, engem is nagyon zavar.


Valami hasonló:

http://www.youtube.com/watch?v=l4KbBmZD2Qs

2013. jan. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is ebben szenvedek. Most aurás migrén után vettem észre, Lehet eddig is volt csak nem figyeltem rá, nem tudom.


Most pár hete már nagyon zavar, elvagyok keseredve, félek is. :(


Kedves kérdező, neked elmúlt a panaszod? Vagy fennáll? Nem tudtad meg okát esetleg?

2013. nov. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szia! Ugyanúgy fennáll, mint eddig, de már próbálok tudomást sem venni róla.
2013. nov. 11. 17:31
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon megnyugtató :(
2013. nov. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem derült ki miért? Kivizsgáltattad a dolgot, vagy legalábbis vizsgálatokat végeztettél?
2013. nov. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Neurológiai irányba is elmozdultam. A CT-n semmit sem láttak, az EEG-n voltak eltérések, az MR folyamatban van.
2015. febr. 12. 19:50
 9/9 anonim ***** válasza:

Az mit jelent, hogy eltérések vannak EEG-n? Nekem is csináltak, és normális volt. Mégis látom a zizegést, hallom a zúgást és vannak homályaim(sok!).


EEG negatív, koponya és nyaki gerinc MRI negatív, neurológiai, fül-orr gégészeti, szemorvosi vizsgálat semmi komoly eltérést nem talált.

2015. márc. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!