Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse váltás, ajánlott...

Kontaktlencse váltás, ajánlott így?

Figyelt kérdés
Nemsokára lejár a 3 havi kontaktlencsém és újat kell vennem. Az előzőt vidéken vettem, Tapaszto Optika a gyártó, bevált, viszont vidékre ritkán járok és most már ár miatt mindenképp internetről szeretnék rendelni,viszont ilyen kontaktlencsét semmilyen netes boltban nem lehet rendelni. Air Optix-et (Ciba) néztem ki, árban és minden egyébben is jónak tűnik. A görbülete, átmérője, mindene megegyezik az előzővel. Érdemes így rendelni, hogy még nem próbáltam ezt a fajtát? (A lencsek.hu-ról szeretném egyébként.)

2012. dec. 8. 19:33
 1/5 anonim válasza:
rendelj meg egyet és ha jó vegyél többet
2012. dec. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem érdemes így rendelni, csak ha az anyaga, oxigén áteresztése is megegyezik. Ha nem, akkor nem biztos hogy bírja majd a szemed. Persze lehet kipróbálni, ha nem sajnálod rá azt a pár ezret. De mégiscsak jobb ha próbalencsét kérsz egy optikában először.
2012. dec. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen.

Nincs ráírva sajnos az enyémre az oxigén áteresztő képessége, de az anyaga nem egyezik, most nézem. Az előző optikába nem nagyon mondtak ilyet, hogy milyen anyag kell, csak mondták, hogy ez meg ez van, ez épp (ami most is van) akciós. És így, ha másik optikából szeretnék, de betanítás nem kell csak új lencse, akkor ott kipróbáltatják velem az újat?Adnak próbát?Ofotértben, mikor voltam, ott is rögtön fél évi lencsét akartak adni...

2012. dec. 9. 12:54
 4/5 A kérdező kommentje:
Találtam teljesen olyat (anyag, víztartalom), mint az enyém, viszont most jöttem rá, hogy igen kicsi annak az oxigénáteresztő képessége...
2012. dec. 9. 13:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Vannak olyan termékek amiket átcsomagolnak az optikák részére hogy ne tudd neten rendelni.(pl iWEAR)

Csak azt kell megtudnod hogy melyik az a lencse amelyik teljesen megegyezik vele.


A legfontosabb hogy a mérete, görbülete és a dioptria egyezzen.

A többit még az optikus se tudja megmondani hogy neked melyik anyagú lenne jó, vagy milyen oxigénáteresztő képességű.

Ki kell próbálni...

2012. dec. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!