Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsére váltás folyamata?

Kontaktlencsére váltás folyamata?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kontaktlencsére szeretnék váltani a mostani szemüvegem helyett.

A kérdésem: mi ennek a folyamata? értem ezalatt azt, hogy hova kell meni vizsgálata, hol kell venni lencsét? hol derül ki az, hogy alkalmas-e a szemem kontaktlencsére?

Gondolom elkell menni szemészetre vagy vmi optikushoz.Teljes felvilágosítást kérnék erről a folyamatról.

Esetleg, ha Szegeden tud vki vmi jó helyett mondani, ami árban is elfogadható, akkor azt megköszönném.

Amugy a szemem mostani adatai:

[link]

Tudja vki, hogy mit jelentenek ezek? :D


Választ előre is köszönöm


2011. júl. 3. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:
A -1,5-ek gondolom a dioptriák, a CYL pedig, hogy cilinderes a szemüveged. Én is pont most akarok amúgy kontaktlencsét! :) Én elmentem egy szemüvegboltba ( Ofotért, Vision Express, ami szimpi), ott elmagyarázta a nőci, hogy milyen fajták vannak ,de a szemvizsgálat (amit ott végeznek) derül ki, hogy pontosan milyen kell majd nekem. Lehet napit és havit is venni.
2011. júl. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahol én lakom, ott a szemész orvos foglalkozik kontaktlencsés dolgok forgalmazásával is.

Elmentem hozzá, megvizsgált, kaptam egy pár próbalencsét ápolószerrel együtt, kb egy óra alatt elmagyarázta, h mit hogyan kell, megmutatta, h hogyan kell betenni és kivenni a lencsét, majd 2*-3* nekem is meg kellett ezt csinálni.

De sok optikának van már olyan szolgáltatása, h ott helyben elvégzik neked a vizsgálatot, és megveheted a lencséket is, így a szemészt ki is lehet hagyni a folyamatból. Érdemes több helyen is érdeklődnöd az árakról és a lehetőségekről, és ez alapján választani. Van, ahol pl. diákkedvezményt is biztosítanak.

2011. júl. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Menj be valamelyik Ofotértbe, a Kelemen László utcaiban korrekt a kiszolgálás például (erre jár az 1-es villamos, a Boci környékén van), itt kivizsgálnak, megnézik a szemed, feltesznek egy kontaklenyót és pár percig rajta hagyják. Megrendelik a lencsét (fél évre elég általában), vissza kell járni betanításra, vagy magadtól is tanulhatod, ez először mindenkinek sz*r, mert másfél óráig tapogatni a szemgolyóid nem valami kellemes, de nem vészes. Meg lehet szokni, tényleg. :)
2011. júl. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat


valószínűleg holnap bemegyek az Ofotértbe és akkor megérdeklődöm a dolgokat


kérdés a 3. válaszadónak: fizetni kell-e a vizsgálatért?

mennyibe kerül a kontaktlencse? pl. amit te használsz, cakli-pakli minden infóval együtt :D tehát hány darabos stb.

2011. júl. 3. 21:34
 5/8 anonim ***** válasza:
első vagyok: Az ofotértben ingyenes. Én oda megyek holnap szemvizsgálatra :D
2011. júl. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi, nagyszerű :)
2011. júl. 3. 21:39
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha megrendeled a lencsét, akkor a vizsgálatért nem kell fizetni (legalábbis a fent említett Ofotértban tuti nem kellett). Ha nem, akkor olyan 5000 hungaroforint körül asszem'... Az én lencsémet havonta kell cserélni, 6 pár/doboz, tehát 6 hónapra elég. De lehet ráhúzni 1 hetet, és akkor már mindjárt hét. Érdemes figyelni az akciókat, én márciusban kifogtam egy elég jó minőségű lencsecsomagot 15 forintért (ha jól emlékszem), a tisztító folyadék szintén fél évre elég, ez is elég változó árban van (3 ezer talán?)
2011. júl. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 hot_kiss válasza:
Anyu netről rendel lencsét, 3 pár (azaz 3 hónapig elég) 5 forint szállítással együtt.
2011. júl. 10. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!