Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Véletlenül egyberaktam a két...

Véletlenül egyberaktam a két kontaktlencsét és most nem tudom, hogy melyik melyik! Ilyenkor mi a teendő, mert a hölgy azt mondta még amikor ott voltam a betanításon, hogy nem szabad felcserélni a kettőt!?!

Figyelt kérdés

Oxotértnél voltam, próbakontaktlencsét kaptam és olyan ügyes voltam hogy összekevertem a kettőt

Tudni kell hogy mindkét szemem -1, tehát ebben az estben sem rakhatom be őket találomra? Lesz valami következménye ha pont fordítva hordom őket?!

Másik kérdésem pedig, hogy azt is mondta hogy ha megsérül a kontaktlencse akkor sem szabad berakni mert ezáltal megsérülhet a szaruhártyám?!

Soha nem volt még kontaktlencsém, kérlek segítsetek!

Előre is köszönöm! :)



2012. dec. 15. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindkét szemed egyforma akkor felcserélheted a lencséket.

Attól még hogy mind2 -1es, még nem biztos hogy egyforma, lehet hogy az egyik cilinderes, a másik nem, vagy mind2 cilinderes de különböző értékű a 2 szem. Gondolom ezért mondta hogy nem cserélheted fel.

2012. dec. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű hogy a sérült lencsét nem tesszük a szemünkbe.
2012. dec. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem is tennem be a sérült lencsét!!

Inkább arra gondoltam ezzel, csak pontatlanul fogalmaztam, hogy ha van egy karcolás a lencsén amit a kömöm okozott, akkor az feltűnő ezen a kis szinte átlátszó kontaktlencsén? Mert valami olyat is mondott hogy vigyázzak a körömmel nehogy megkarcoljam vele a lencsét mert az bajt okozhat?!

Nagyon tudatlan vagyok ezen a téren de igyekszek minnél többet megtudni róla!

Köszi

2012. dec. 15. 19:01
 4/5 A kérdező kommentje:
Nincs cilinderem, teljesen egyforma a két lencse! Mindkettő -1.
2012. dec. 15. 19:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez egy vékony szilikon lencse, ha összekarmolod akkor utána bármikor szakadhat, például kicsi darabokra a szemedben... nem épp kellemes kiszedegetni, szóval ne karmolgasd:D

Ha egyformák akkor összecserélheted, ezzel csak akkor van gond, ha esetleg az egyik szemed begyullad és az összecserélt lencsével átviszed a másik szemedbe is a gyulladást...

2012. dec. 16. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!