Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Beiratkoztam az egyetemen!...

Beiratkoztam az egyetemen! Leadtam minden papírt, amit kértek, és a hölgy azt mondta, nézzem az ETR-t, hogy mikor leszek aktív! Az órákat már felvettem! Mi a teendő ezután?

Figyelt kérdés
Úgy értem simán menjek órára, ha aktív leszek? Nem kell mást elintézni? Könyveket hol intézzem? Lehet, hogy hülye kérdések, de nagyon kellemetlenül érzem magam, hogy semmit sem tudok!
2011. szept. 5. 08:37
 1/5 reptoid ***** válasza:
100%

Nem kell már mást csinálnod. A "könyveket" majd a tanár mondja el órán, ezeknek a beszerzése sem kötelező, egyetemen jegyzetnek hívják őket, ne feltétlen klasszikus könyvekre gondolj. Lehetnek bescannelt lapok, pdf fájlok, ppt bemutatók, word dokumentumok, klasszikus könyvek is. Simán menj be csak órára.

Ez a magadtól leszel aktív nekem kicsit új, persze lehet egyetem függő.

2011. szept. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, simán menj órára, ha addig nem leszel aktív, akkor is (az ilyen hivatalos dolgok sehol sem mennek gyorsan). Hogy kell -e még valamit elintézni, egy csoporttársadtól kérdezd esetleg, mert ahány hely, annyi szokás. A könyveket pedig a jegyzetboltban tudod beszerezni, vagy figyeld a hirdetőtáblákat, vagy valamilyen hallgatói fórumot, ugyanis sok felsőbbéves adja el a könyveit, jegyzeteit lényegesen olcsóbban, mintha a boltban vennéd meg.
2011. szept. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindenképpen menj órára, amint elkezdődött az oktatás. Az első órákon nagyon fontos részt venni, akkor mond el a tanár egy csomó hasznos dolgot.

Mást elintézni valószínűleg nem kell, ha a tárgyaid már fel vannak véve.

Jegyzeteket ne vegyél ész nélkül, először mindenképp nézz körül a neten! Előző félévben például mindent megtaláltam online, a hosszabbakat ugyan kinyomtattam, mert monitoron nem jó olvasni, de így cirka 500 Ft-ba került az egész féléves jegyzetem :)

2011. szept. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én mindig úgy csináltam, hogy amiből könyvet ajánlottak, arra azonnal "ráraboltam" a könyvtárba, és abból tanultam.

egyébként én azt mondom, hogy az első ZH-kig ne nagyon vásárolj könyveket, mert sok olyant is ajánl a tanár, aminek semmi értelme, és csak kiszórod a pénzt.

amit lehet, azt fénymásolj szerintem, tudom, hogy nem túl szabályos, de ez van :P

2011. szept. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, az utolsónak is elég hasznos volt a tanácsa. :) Nálunk van olyan tanár, aki vérszemet kap, ha látja, hogy valakinél nincs ott a gyakorlati jegyzet gyakorlaton, viszont olyan is akad, aki felsorol vagy 30 jegyzetet, mert az milyen hasznos lesz, aztán ki nem nyittatja egyiket sem.


Mindenképpen várd meg az első órát mindenből. Természetesen menj be. Itt le fogják fektetni az alapvető szabályokat, megtudhatod hogy is áll a tanárral olyan ügyekkel, mint pl késés, katalógus, stb. Elmondja milyen jegyzeteket kell megvenni és emellé esetleg még mit ajánl, ezeket mindenképpen írd fel pontosan, mert létezik olyan jegyzet, amiből létezik 2004-es, 2007-es és 2009-es, ő pedig pont a 2007-est kéri, mert az a legjobb...

Egyébként ha voltál gólyatáborban az ilyenkor jól jön, mert esetleg van felsőbb éves ismerősöd, akitől tudsz érdeklődni a tanárokról, ki miért harap stb. Ez sokat tud segíteni a kezdeti szeppentségben! :)

Más dolgod nem igen van, nálunk a gólyáknak szokás elmenni évnyitóra is, így ezt is javaslom, ha még nem volt, aztán eriggy a suliba! :)

2011. szept. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!