Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Üvegtesti homályok, a szemorvo...

Üvegtesti homályok, a szemorvos írt rá vitaminokat, szedtem, ellenőrzéskor azt mondta, csökkent a számuk, viszont én mióta szedem őket, még rosszabbul látok, volt így valaki?

Figyelt kérdés
Igen érdekes, hogy mióta szedem a felírt vitaminokat, C vitamin, kalcium, még rosszabbul látok, mintha csak felbolygatták volna a homályokat a vitaminok, az orvos viszont mégis azt mondta, hogy csökkent a számuk. Járt így valaki más is? A béres szemerő csökkentette valakinek a homályokat? Gondoltam, most azzal próbálkozok majd.

2012. dec. 16. 07:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Az infúzióban beadott vitaminkúrára esküsznek sokan. Mikor bent feküdtem a szemészeten, voltak bent hölgyek, akik egy héten át kapták ezt a koktélt, és esküdtek rá, hogy nagyon hatásos, mert rendszeresen ismételték.

Ezek az üvegtestleválások homályossá teszik valóban a látást.Úszkálnak ide-oda, kitisztul, majd ismét foltossá válik. "Nem kell vele törődni" - mondta nekem a dokinő, neki is van:)))

Én a Forever Vision tablettákat szedem, s annak érzem is a jótékony hatását.

Nem lehet, hogy szürkehályog miatt homályos a látásod?

2012. dec. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Igen, semmit nem érnek a vitaminok, általában egyre több jön, főleg ha nagyon odafigyel rá az ember.
2012. dec. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Nekem infúziós vitaminkúrát nem is említett az orvos.:(

Szürkehályogról nem beszélt, hogy lenne.

Zöld folt szokott előjönni a látóterembe, ami sokszor teljesen el is takarja. Mióta szedem a vitaminokat, azóta ez a zöld, szinte teljesen átláthatatlan folt szinte állandósult. Ha pl. két napra felhagytam a vitaminok szedésével, tisztult a látásom, de ismét folytattam, mert hát csak ő az orvos, csak tudja, mit kell szedni, talán csak az úgymond "nagytakarítás előtti rumli" miatt van ez a rosszabb látás. De úgy döntöttem, orvos ide vagy oda, nem szedem tovább őket. Kíváncsi vagyok, mi lesz a következő kontrollon.

Nem is tudom, ez a zöld folt üvegtesti homály-e egyáltalán, vagy ez valami tőle független dolog. Volt, hogy említettem már régebben a szemorvosnak, nem tudta, mi lehet, küldött vizsgálatokra, mind negatív, ajánlott ezt-azt, hogy szedjem, nem hatott, ezért gondolom, hogy ez is üvegtesti homály lehet.

Utána nézek majd az általad említett vitaminnak.

Köszönöm a válaszodat.

2012. dec. 16. 08:22
 4/20 A kérdező kommentje:
Második, igen, több helyen olvastam már, hogy meg kell tanulni nem oda figyelni rájuk, de ez a zöld folt sokszor annyira eltakarja a látóteremet, mintha egy zöld, alig átlátható napszemüveg lenne rajtam. Tehát sajnos nem tudok nem odafigyelni rájuk. Van, hogy csak a látótér tetején vannak kis örökmozgó fonalak, és apró fekete foltok, ezek valóban nem zavaróak, ezeket valóban figyelmen kívül lehet hagyni.
2012. dec. 16. 08:27
 5/20 A kérdező kommentje:
próbált már valaki diétázni a csökkentésük érdekében? Volt egy idő, mikor fogorvoshoz jártam, a kezelések miatt alig ehettem, csak pépes ételeket, és az idő alatt meglepően tisztán láttam, egy folt, egy fonal sem volt sehol. Tavaly ismét igen kisétkű voltam, és rengeteget fogytam, és akkoriban is meglepően kitisztult a látásom. Mostanában elkezdtem megint normálisan enni, és a homályok megint itt vannak. Ilyesmi tapasztalata van valakinek? Próbálnék megint keveset enni, de most, hogy helyre jött a gyomrom, és ismét minden kaját elbír, így már sajnos nemigazán megy az a diéta, amit tavaly csináltam.:( De törekszem rá. Kíváncsi vagyok, hogy véletlen időbeni egybeesés, vagy valóban van összefüggés.
2012. dec. 16. 08:36
 6/20 anonim ***** válasza:
Csak ez az egy szemorvos van a környéken? Hallunk mostanában olyan orvosokról, hogy belehal a betegük, mert bagatellizálnak, nem ismernek fel jeleket, felírják a jól bevált Aspirint, aztán jöjjön kontrollra félév múlva -ha még él.Nincs a közelben szemklinika? Ott műszerekkel kivizsgálnak. A szem az egyik legfontosabb szerv,jelentősége akkor mutatkozik meg, ha nem funkcionál. Kérj időpontot, lehet, hogy márciusra adnak, de érdemes volna! Vagy akár magánszemészt felkeresni.
2012. dec. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Zöld folt talán valami mástól van.nézesd meg egy másik szemorvossal is.
2012. dec. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Voltam már más városban, nagyon dicsért orvosnál is, de ő is csak széttárta a karját, hogy ez a féle szembetegség ( ezen kívül ugyanis van két alap szembetegségem is ), ezzel jár. Tervezem még, hogy megyek még másik orvoshoz is, csak amennyire egyértelműen, és természetesen mondta ez az orvos is, hogy ez van, el kell fogadni, nem fűzök nagy reményeket.

Jelenleg ott tartok, hogy inkább kutatom saját magam a megoldást, ahogy az előző kommentben is írtam, minthogy az orvosokra hagyatkozzak.

2012. dec. 16. 08:57
 9/20 A kérdező kommentje:
Azt mondjátok, hogy akkor ez a zöld folt nem üvegtesti homály? Az így nem szokott jelentkezni? Leírnátok a ti homályotok hogy néz ki? Milyen színű, mekkora, fényes, milyen formájú...?
2012. dec. 16. 09:01
 10/20 anonim ***** válasza:

Nekem nincs ilyen homályom. Én kis fekete muslicákat látok úszkálni, egyik oldalról lebegnek a másikra. Néha zavar, máskor nem is veszem észre. Nekem mindkét szememen beérett a szürkehályog. Az viszont akkora fokú látáscsökkenés volt, hogy nem láttam már azt sem, hányas busz állt a megállóba, közelre is csak úgy láttam, ha az orrom fekete lett a nyomdafestéktől.

Érdemes lenne klinikára bemenned, mert a szemészorvosok között sok a szakmunkás. A klinikán viszont mindegyik kutató munkát végez, a tudományukat magas szinten művelik.Hányszor tapasztaltam, hogy háziorvos olyan bődületes marhaságot diagnosztizált, hogy egy laikus is jobban meglátta a probléma gyökerét.

2012. dec. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!