Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Üvegtesti homályok, a szemorvo...

Üvegtesti homályok, a szemorvos írt rá vitaminokat, szedtem, ellenőrzéskor azt mondta, csökkent a számuk, viszont én mióta szedem őket, még rosszabbul látok, volt így valaki?

Figyelt kérdés
Igen érdekes, hogy mióta szedem a felírt vitaminokat, C vitamin, kalcium, még rosszabbul látok, mintha csak felbolygatták volna a homályokat a vitaminok, az orvos viszont mégis azt mondta, hogy csökkent a számuk. Járt így valaki más is? A béres szemerő csökkentette valakinek a homályokat? Gondoltam, most azzal próbálkozok majd.

2012. dec. 16. 07:16
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Utolsó, neked is köszönöm.

Most ajánlottak egy szemorvost, rajta kívül még a SOTE-n gondolkodom, hogy oda megyek el.

2012. dec. 17. 08:12
 12/20 anonim ***** válasza:
Miénk fekete, szálak, pontok, amik elúsznak a szem előtt, vagy fentről leesnek, de zöld nekünk nincs.
2012. dec. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. dec. 17. 19:47
 14/20 anonim ***** válasza:

A szemorvosom nekem korábban azt mondta,hogy a mesterséges szemvitaminokkal vigyázni kell,nagy koncentrációban alkalmazva többet árthat,mint gondolnád.

A C vitamin nagy dózisban nem jó a szemre,szürke hályogot is okozhat.

A zárványok a szemben üvegtestben vannak,nem nagyon szoktak elmúlni.Ha nagyon zavar úgy tudom lehet műteni,de itt több órás műtéttel kell számolni,és nem nagyon garantált hogy teljesen elmúlik-e.

Nekem is van,régen zavart,már megszoktam.Anyagcsere során

maradtak ezek a szemben.

2012. dec. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is. Valóban tapasztaltam én is, hogy néha jobb ha nem szedi a vitaminokat állandóan az ember. Tavaly felhagytam minden vitamin és a gyógyszer szedésével, helyettük inkább odafigyeltem mit eszek, és jobb volt a látásom mint a vitaminokkal. Most is ezt szeretném tenni, de valahogy sehogy sem jön össze, hogy olyanformán annyira kitisztuljon a látásom.
2012. dec. 18. 04:43
 16/20 anonim ***** válasza:

neem fekete foltocska, ami "lebeg", és a fejem, szemem mozgatásával úszkál


van nap, hogy szinte már hessegetem a kezemmel, mint a legyeket, olyan zavaró. Meg tudok tőle őrülni, nem nagy, nem zavarja a látásomat, csak idegileg kicsinál.


az sztk orvos nem magyarázta el mi ez, csak odavetette, hogy ha MAJD szürkehályogot műtenek (nincs ilyen panaszom), akkor "kikapják" ezt is.

2012. dec. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Ja, igen. A szemorvosok az üvegtesti homályokat elintézik annyival, hogy meg kell szokni. Olvastam már itt néhány válaszban.
2012. dec. 31. 20:11
 18/20 anonim válasza:
afonya kivonat?alga?c vitamin? valakinek segitett valamelyik?vagy ezen kivul mas valami?
2013. jan. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Lantos Szilvia ***** válasza:
Nekem ma reggel tűntek fel ezek a homályok, fekete szöszmöszök formájában, meg átlátszó pálcikák formájában, én nem tudom hogy meg tudnám e szokni, de ha muszáj, muszáj. Amúgy elkezdtem rá én is c-vitamint szedni, ha rosszabbodik meg doki...
2013. márc. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Szia!


Nekem is hasonló gondom van. Aztán ebből kialakult egy szürkehályog is.


Ha fiatal korban jelentkezik, akkor lehet, hogy gyulladás okozza. Nálam góckutatást kért a szemész. El kellett mennem reumatológiára, vérvételre, fül-orrgégészetre, röntgenekre és fogászatra.


Nálam valószínűleg egy rossz fog okozta ezt a problémát. Ha megszünteted a gyulladást, a homályok nem fognak eltűnni, viszont több elvileg nem fog keletkezni.


Én azt tanácsolom, érdemes csináltatni egy góc kutatást, hátha kiderül valami.

2017. febr. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!