Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan látnak a kancsalok?

Hogyan látnak a kancsalok?

Figyelt kérdés
2012. dec. 22. 04:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az egyik szemük lesz a domináns, azt látják amit azzal néznek.
2012. dec. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Salx Narval ***** válasza:
Kis arányú szemtengelyferdülésnél homályos és egymásra csúszódó képlátás, ezt a megfelelő szemüveg korrigálja. Amikor már látható a különbség a szemek állásából, akkor az egymásba csúszódás fokozódik, durva esetben kettős látása is lehet az illetőnek. A ferdülés állapotától függően,szemüveggel, szemműtétel, kezelik. Ha kezeletlenül marad,akkor valóban megszokhatja az illető, hogy csak az egyik szemét használja, mintha a másik nem is létezne, csak a fény érzékelésére használják, ez kevésbé zavaró, mint az egymásba csúszó képek.
2012. dec. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Bemutató jelleggel betudtok linkelni képet ?
2012. dec. 23. 04:28
 4/11 A kérdező kommentje:

Ezt azért kérdezem mert már többször (jó nem sokszor max. 2-3szor) fordult olyan elő, hogy kialvatlanul vagy felriadva arra keltem mintha teljesen máshol helyezkednének el a szemgolyóim egymástól.

Caméleon effektus...

És akkor én is kettős látást tapasztaltam.

Ez mi lehetett ?

2012. dec. 23. 04:33
 5/11 Salx Narval ***** válasza:
Ez biztosan nem, mert nem tüneti rendellenesség a szemtengelyferdülés, bár néha komolyabb idegrendszeri sérülések ideiglenesen is előidézhetik, de arról tudnál. Nálad valószínűleg egy kis keringési zavart okozhatott a fáradtság, esetleg szemizomrenyheséget. Ha gyakrabban előfordul, vagy esetleg pihent állapotban, napközben is jelentkezne, ne habozz szemészhez fordulni. Nem tudom milyen képre gondolsz? Esetleg írd be a keresőbe, ha fotón is megnéznéd, mármint ha erre gondoltál.
2012. dec. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Olyan képre gondoltam ami bemutatja hogyan látnak a kettős látású emberek.
2012. dec. 23. 14:32
 7/11 Salx Narval ***** válasza:
Kancsalság
2012. dec. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Salx Narval ***** válasza:
bocs nem ezt akartam küldeni.:D
2012. dec. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Salx Narval ***** válasza:
2012. dec. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
2-őt látnak.
2012. dec. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!