Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit látnak a kancsalok?

Mit látnak a kancsalok?

Figyelt kérdés
Mármint a kancsal szemükkel... Hogy van ez?
2011. febr. 10. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
lol
2011. febr. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem gyerekkorom óta alig észrevehető tengelyferdülésem van, ami csak bizonyos helyzetekben jön elő, pl. ha nagyon fáradt vagyok. Egyébként ugyanúgy látok (legalábbis szeirntem, sosem láttam más szemével), de mindig csak egy szememmel fókuszálok egy tárgyra, vagy bármire. Ha a ballal, akkor a jobb áll kicsit félre, ha a jobbal, akkor a bal. Hátránya csak esztétikai van, egyébként még előnyösebb is, mert nagyobb a látóterem. Felváltva használom őket, bandzsítani viszont csak akkor szoktam ,ha szellemileg vagy fizikailag elfáradtam (leginkább ha szellemileg). Akkor sem tudok mindkét szememmel egy dologra fókuszálni, ha nem bandzsítok, erős koncentrációt igényel, és megfájdul tőle a fejem ha sokat próbálkozom. Nem sokat lehet vele tenni, a látásom jó, egyéb szervi bajom nincs, minden más oké. Gépezéshez és olvasáshoz a bal szememet használom legtöbbször, tv-zéshez vagy távolba nézéshez a jobb szememet.
2011. febr. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
kacsákat. általában lilákat, de előfordulhat hogy zöldeket. ezt csak a kancsalok érthetik meg.
2011. febr. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
és az "igazi" kancsalok, akiknek nem kis szemtengely-ferdülésük van, azok kétféle képet látnak?
2011. febr. 10. 18:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Már hogy látnának kétféle képet? Egyszerre csak az egyik szemükkel tudnak fókuszálni, tehát ugyanúgy látnak többé-kevésbé.
2011. febr. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

a kancsalság és a szemtengelyferdülés egy és ugyan az!

A lényeg:

te mind a két szemedet használod. A két szemed egy képet alkot.

Akinek szemtengely ferdülése van, az nem egy képet lát hanem kettőt. Tehát amikor valamit néz, akkor a jobbik szemével nézi és látja. Akkor tulajdonképpen a másik szem "ki van kapcsolva" ha viszont a másik szemére van szükség ugyan úgy lát vele. A kancsalság a szemizmok miatt van. Nem erősödik meg és az egyik elhúzza valamely irányba. A kancsalságot lehet gyógyítani sőt műteni is. Gyermekkorban ragasztással korrigálható. A műtéthez viszont a szem megfelelő állapotára van szükség.

Szóval aki kancsal az nem vak! Ugyan úgy látnak mint te vagy bárki más.

2011. szept. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!