Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaklencse? (Többi lent)

Kontaklencse? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Azt mondták hogy heti 5x lehet használni a lencsét és hogy többször nem szabad. Mennyire kell vagy mennyire szoktad ezt betartani? Ha többször veszem fel lehet valami baja a szememnek?

2012. dec. 22. 10:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Minden nap használhatsz kontaktlencsét. Lencsétől és a szemedtől függ hogy napi hány órát.


Amikor meglett a lencsém akkor az első pár hónapban minden nap hordtam. Most már csak akkor hordom ha megyek valahova.

2012. dec. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szija , én is kontaklencsés vagyok nekem fél éves van , 6 db kontaklencse pár.. , én mindennap hordom , és nincs tőle semmi baja a szememnek :) neked milyen van? , de szerintem nyugodtan hordhatod tovább :)
2012. dec. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
8 eve használok lencsét, mindennap hordom, havi 1, maximum 2 alkalom van, amikor szemüvegben vagyok, amikor elszakad, vagy nem hozok folyadékot magammal, ha a páromnál alszok, vagy ha egy nap nagyon sokat van bent (pl ha bulizok), akkor másnap szemüvegre váltok. És semmi baja a szememnek.:-)
2012. dec. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Havi lencse és van fél évre elegendő. Még egy kérdés: a tokot mindenképpen cserélni kell havonta/2 havonta?
2012. dec. 22. 14:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak a régebbi rosszabb minőségű lencséket nem szabad hordani sokat, mert azok hamar kiszáradnak és nincs elég magas oxigén áteresztő képességük sem. Ha jobb fajta lencséd van azt lehet minden nap hordani.

Tokot nem kell cserélni, csak folyadékkal áttörölni időnként, mint a lencsét is, vagy a tokot ki is lehet főzni. Ha újat veszel sem lesz semmivel tisztább...

2012. dec. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!