Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A meditáció jót tesz a látásnak?

A meditáció jót tesz a látásnak?

Figyelt kérdés
Mert észrevettem,hogy meditáció után mintha egy kicsit tisztábban látnék.Érdekes,de a 3D-s film után is ezt vettem észre.Gyógyítja a szemet a meditáció és a 3D?

2012. dec. 27. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát, a 3D efféle hatásáró még nem hallottam. :)

De egy barátom jógával teljesen meggyógyította a szemét, nem tudom, hány dioptriás javulást ért el ezzel a módszerrel. Úgyhogy hajrá! :D

2012. dec. 28. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. dec. 28. 18:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Azzal lehet tornáztatni a szem fókusz állító izmait, ha váltogatod a közelre és távolra nézést.


Vegyél valami tollat, újságot vagy bármit a kezedbe és olyan helyre állj, ahonnan el látsz messzire is.


Igyekezz élesen látni a hozzád minél közelebbi újságot, majd gyorsan válts át a távoli dolgok éles látására.


Amikor fárad a szemed, akkor ne erőltesd tovább, pihenj kicsit azután ismét megpróbálhatod. Ezt napi szinten többször is gyakorold. Eleinte el fog fáradni a szemben a lencsét állító izom, de ez hasonlóan edződik, mint amikor valaki fekvőtámaszokat kezd nyomni edzetlenül. Először izomlázas lesz és pihenni kell. Hozzá kell edződni.


Az erősebb szem fókuszáló izom jobban fókuszba tudja kényszeríteni az idősebb korban keményebbé váló szemlencsét.



Ezt régebben valahol olvastam és gyakorlom is időnként.

Szemüveget nem hordok, de amikor fáradtabb vagyok akkor mégis kell kettő dioptriás az olvasáshoz. Viszont csak nagyon elvétve veszem fel. Pihenten anélkül is jól látok.


A 3D látás önmagában azért nem hiszem, hogy javíthatja a látást, mert a világot is 3D-ben nézzük magunk körül.

Viszont a 3D tv nézése ettől annyiban különbözik, hogy a szem széttartása a felvételen látható képektől függ, viszont a fókusza a képernyő síkjába esik.

2012. dec. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Takács Jánosné ***** válasza:
100%
A meditáció bármilyen betegségre jó csak hined kell benne.Néz magadba és kérd hogy tested egészséges legyen fontos a légzés is .
2013. jan. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%

A teljesen passzív meditáció a léleknek tesz jót.

Ezen keresztül a stressz és lelki ok miatti betegségek okát lehet csökkenteni. Konkrétan a látáson nem a passzív meditáció segít, ha csak nem pszichoszomatikus jellegű a probléma.


Kerestem erre kiegészítő infót:

[link]

2013. jan. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!