Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha keleti meditációs technikák...

Ha keleti meditációs technikákat szeretnék tanulni, hol / hogyan kezdjem a keresést?

Figyelt kérdés
Szegeden keresek ilyen helyet, tehát ha ismertek ilyen helyet, akkor légyszi, írjatok!

2012. nov. 10. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is olvasd el az elméleti hátteret.

Pl. az alap, hogy nem a test, érzések és gondolatok összessége vagy. Lélek vagy. Azt kell felkutatni.


Továbbá pl. alapmeditáció az egyik légzőgyakorlat, amit lehet egyedül is végezni.


Figyelj oda, hogy ne legyen pénzkidobás a semmiért. Sok kókler van, aki ebből él meg. Nyugaton valójában egy kéz sem kellene hozzá, hogy a valóban gyakorlott vezetőket megszámoljuk!


Amiket itt nyugaton meditáció szó alatt tanítanak, az csak egy ezoterikus maszlag. Akármilyen jó is a marketinges szövege.


Tapasztalatból írom. Amit Indiában tapasztaltam, az közel sem erről szól, amiről az itthoniak...

2012. nov. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek, ezért is kérdeztem, hol találhatnék megfelelő helyet erre. Otthon könyvekből meg videókból szerintem nehéz elsajátítani, szóval jó lenne egy csoport... Maszlagot én se akarok hallgatni, de arra gondoltam, talán van olyan, aki a lényegét jól át tudná adni. Vagy akkor erre ilyen kisebb városban ne is számítsak?
2012. nov. 11. 14:59
 3/6 anonim ***** válasza:
#1 konkrétan mit ajánlanál olvasni?
2012. nov. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk erre én is kíváncsi lennék, mert könyvek között is található maszlag, szóval pár tipp jól jönne!
2012. nov. 12. 00:02
 5/6 anonim ***** válasza:
#1 Engem is érdekelne hol/ hogy/ mivel kellene kezdeni, válaszolj már, milyen könyvet ajálsz :D
2012. dec. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
* ajánlsz? xd
2012. dec. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!