Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Közellátó vagyok, ha nem...

Közellátó vagyok, ha nem hordom non stop a szemüvegem, javúlhat a szemem?

Figyelt kérdés
-2.00 és -2.50-es a dioptria, szóval elég homályosaat látok szemüveg nélkül, csak közelre látok jól, de hallottam, ha nem hordódik folyton, akkor erőlködik a szem, hogy lásson és javúlhat. habár szerintem inkább gyengül.
2012. dec. 30. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Attól nem romlik a látásod, ha nem hordod a szemüveged. Amikor nem hordod, akkor a szemmozgató izmaid segítségével próbálod korrigálni a látásod. Ettől elképzelhető, hogy fájni fog a fejed és fárasztó is lehet. Ám ha ilyen problémád nincs, akkor nem árt, ha szemüveg nélkül vagy. És elképzelhető, hogy kicsivel jobban fogsz látni, mint ha folyton szemüvegben flangálnál. De azért csodát ne várj.
2012. dec. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nekem -1.00-es mindkét szemem, nem nagyon hordom a szemüveget.

alapból szinte egész nap közelre nézek (olvasok, rajzolok gépezek, tv-zek, 1-1.5 méterre lévő emberekkel beszélgetek...szóval ritkán nézek távolra, csak utcán.

estefelé szokott már jobban elfáradni a szemem ha egész nap megyek, akkor érzem homályosabbnak a látást, napközben természetes fényben korrigálja a szemem.

persze néha meg vannak rám sértődve hogy az utca másik végéről nem ismerem őket fel meg elmegyek mellettük és nem látom meg őket, de ez van

2 éve nem romlott semmit a szemem de lehet hogy akkor se romlott volna ha szemüveget hordok.

2012. dec. 31. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

17/L vagyok. nekem 2,00 és 2,4 a szemeim. sosem használtam szemüveget, mert nagyon zavar, csak akkor ha nagyon nagy szükség van rá (p. suliban nem látom a táblát)

ettől függetlenül teljesen hozzászokott a szemem, szóval én ezt érzem normálisnak, hogy ennyit látok a világból. Ettől megjavulni nem fog a szem, csak úgymond korrigál, tehát valamivel jobban fogsz látni, mint egy hasonló dioptriás, ha leveszi a szemüvegét, hiszen az ő agya és a szeme már hozzászokott, hogy nem kell erőlködnie a látáshoz a szemüveg miatt. Szerintem attól romlani sem fog a szemed, ha nem használod a szemüveget, legalább is nekem nem romlott; mondjuk ez sokkal inkább hajlam kérdése.

ha az anyagiak megengedik, akkor próbáld meg a lézeres szemműtétet, az állítólag nagyon megéri, mert örökre megjavítja a látásod. :)

2014. dec. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!