Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit csináljak, hogy ne csússzo...

Mit csináljak, hogy ne csússzon le állandóan a szemüvegem?

Figyelt kérdés
már mindent kipróbáltam...elvittem beállíttatni, de nem segített...kontaktlencsém sajnos nem lehet:/ ötlet?
2012. okt. 20. 12:58
 1/6 anonim válasza:
100%

Ismerős:) A szárán is állítottak? Ha nem, menj másik optikushoz.

Tapasztalatom szerint a szárával lesz gond.

Tedd fel a szemüveget úgy, hogy jó legyen, és kérj meg valakit, hogy nézze meg a füled mögött, hogy a szárának a fül mögé eső része (a lefelé görbülő) mennyire van a füledtől. Ha messze van a füledtől, nem bírja megtartani, akkor lecsúszik.

Mivel minden embernek más a feje, füle stb. nem tudnak különböző mérettel ellátott szárat csinálni, ugyan az a szár meg nem lehet jó minden embernek. Értelemszerűen különbség van gyerek, női, férfi keret között.

2012. okt. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

A szemüveg szárán túl, ld. fönt, szóba jöhet

1 a papucs, az ami az orrnyeregnel a szemüveg es az orr között van. Ha ez túl fönt van az orrodon vagy túl lent, mind a kettő lehet az ok. Az is lehet gond, hogy a papucs mindig olyan szögben áll, ahogyan a keret engedi, vagyis elállhat akár 50 fokban az arcodtól a szemüveg, ha olyat vásároltál, és akkor a papucs is másképp érinti az orrodat. Van, akinek az orrcsontja kidudorodik, annak meg kell gondolni, hogy milyen lesz a papucs. A papucs hajlékony, de nem annyira, mint a szár. Lehet, hogy nem tudnak vele mihez kezdeni. Ekkor új szemüveg kell sajnos, de nézd meg a szárát és a papucsot is.

2 Az is lehet, hogy a szemüvegkeret súlyos, valami speciális fémből. Nekem is ajánlották, mert ezek tartósak, bár kicsit drágák. De súlyosak, és van, akinek a füle (ld. szárnál: előttem szóló) vagy orra miatt nem is érdemes kipróbálnia. Ha megvásároltál egy ilyet, már semmi sem segít, a szárát is lehet állítani, a papucsot is, a súly megmarad.

3 A szemüveglencse vastagsága is a súlyt növeli. Ha a dioptriád 6 körül van, vagy még nagyobb, és üveglencsét használsz, akkor az súlyos. Ismét: nem tudsz vele már mit tenni, de legközelebb műanyaglencséből csináltass, Esquilor (vagy hasonló) vagy Zeiss műanyagok elég vékonyak, könnyűek, nem is okvetlenül drágák.

2012. okt. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
műanyag lencsém van, -2-es plusz cilinder, nem nehéz egyáltalán, a szárán is állítottak de semmi :/ pont annyira csúszkál hogy kellemetlen legyen és egy idő után már homályos legyen a kép...elég zavaró állandóan tologatni ha például csókolózom vagy hasonló:( de azért köszi a segítséget!:)
2012. okt. 20. 22:29
 4/6 A kérdező kommentje:
ja és műanyag damilos keretem van..
2012. okt. 20. 22:31
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó eséllyel a szárán kell állítani. Nem csak a szárak szélességét, hanem a hosszát (mármint, hogy hol kanyarodjon a fül mögé). Ha túl hosszú a szár és csúnyán néz ki nagyon lehajlítva, akkor jó esetben tudnak rá tenni rövidebb szárat vagy levágni belőle, ha olyan típusú a szárvég. Segíthet még a jól beállított papucs, amiből a szilikonos az kevésbé csúszik.
2012. okt. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Vidd be más optikushoz, be lehet állítani, nyugi. :)
2012. nov. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!