Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyivel lehet túlhordani a...

Mennyivel lehet túlhordani a havi kontaktlencséket?

Figyelt kérdés

2013. jan. 8. 08:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én simán túlhordom 1 hónapot, tehát 2 hónapig hordok 1 párat.

Próbáld ki hogy meddig bírj a szemed de 2 hónapnál tovább azért ne használd.

1-2 hetet ki kell még bírnia.

2013. jan. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi
2013. jan. 8. 14:32
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Ez attól is függ milyen fajta lencséről van szó...

A gyengébb fajta, alacsony oxigénáteresztő képességgel rendelkező lencséket inkább ne hordd túl egy nappal sem.

De mondjuk Acuvue Oasys, Biofinity és hasonlókat simán lehet túlhordani 2-4 héttel is.

2013. jan. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyesmivel ne szórakozz. Rokonom is túlhordta valamennyivel, olyan szemgyulladása lett, többször kellett műteni, azóta van egy homályos folyt a látómezejében, a retináját továbbra is műteni kéne.
2013. jan. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Utolsó! Ezt komolyan mondod? Nem érezte közben, hogy valami gond van? Elképzelhetetlennek tartom!
2013. jan. 8. 18:46
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudom hogy sokan vannak akik túlhordják, és nincs semmi bajuk. De nem véletlenül van megadva hogy meddig szabad használni. Én már voltam 2 szemműtéten, szóval nem szórakoznék ilyenekkel a helyetekben.
2013. jan. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Szerintem a szemeddel kapcsolatban ne kísérletezgess...lehet,hogy csak azért van ráírva,hogy 1 hónap, hogy vegyél újat gyakrabban, lehet,hogy azért, mert tényleg csak 1 hónap az egészséges. Én nem mernék kísérletezgetni, ha már sajnálod rá azt a havi összeget, akkor legyél szemüveges. De a kontaktlencsével kapcsolatban tarts be minden szabályt.szerintem.
2013. jan. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Szerintetek nem lehet azt érezni, ha már tényleg tönkrement a lencse? Nem lesz elviselhetetlen a viselése, hanem aljas módon, egyszer csak mehetek a szemműtétre miatta?

Ha kényelmetlen lesz, persze, hogy újat teszek be, nem a túlhasználtat erőltetem!

2013. jan. 11. 08:15
 9/12 anonim válasza:
Én 2-3 nappal szoktam csak túlhordani, túlhordás után hétvégére már nem is teszem be az újat. én így spórolok vele. Az az egy hónapos túlhordás szerintem sok. Nem véletlenül van szavatossága.
2013. jan. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem véletlenül az biztos, de ne felejtsük el, hogy óriási biznisz!

Használtam olyan kontaktlencsét aminek 1 éve lejárt a szavatossága. Nem néztem meg a lejárati dátumot, csak sokkal később. Semmi gondom nem volt vele.

2013. jan. 22. 07:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!