Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A kontaktlencsét lehet úgy...

A kontaktlencsét lehet úgy használni, hogy mondjuk két napig hordok kontaktlencsét és harmadnap meg szemüveget? Első kontaktlencsésnek kb. mennyibe kerül megvenni a hozzá tartozó cuccokat? Melyik gazdaságosabb, a napi, heti vagy havi lencse?

Figyelt kérdés
14/L vagyok, 5 éve szemüveges. Az utolsó kérdést úgy értem hogy melyik éri meg jobban, pénzügyileg. Bocsi a sok kérdésért, és köszönöm előre is a válaszokat :)
2013. jan. 19. 19:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet. Ha folyamatosan hordod akkor havi, ha hetente egyszer akkor a napi gazdaságosabb.
2013. jan. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem a havi lencse fél éves adagja durván 20ezerbe kerül. Többit sose hordtam. 2nap lencse 1 nap szemüvegnek semmi akadálya, ahogy gondolod, de mehet lencse akár minden nap is.
2013. jan. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja az áztató folyadékot kihagytam az kb 4 ezer fél évre így 24 ezer körül lesz a 6 hónapi ráfordítás.
2013. jan. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
és egy pár napi lencse az mennyibe kerül?
2013. jan. 19. 20:07
 5/10 Nettke válasza:
nekem is kontaklensém van, már 7-8 éve használok kontaklencsét, szemüveget csak este lefekvés előtt használok, havi kontaklencsét hordok, és nem drága, nekem légáteresztős van a Ciba Air Optix, és nagyon jó, ebbe még akár aludhatok is, de nem szoktam, viszont figyelni kell a tisztántartására minden nap tiszta folyadékba kell tenni, a tokot adják a tisztitofolyadékkal eggyütt, kb fél évig elég a folyadék, ha van még kérdésed kérdezz bátran
2013. jan. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Nettke válasza:
fajtától függ hogy mennyibe kerülhet a napi lense, a google-n keresztül keress rá, vagy pl : yukka.hu oldalon sok mindent megtalálsz
2013. jan. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
okés, köszi a segítséget :)
2013. jan. 19. 20:15
 8/10 anonim ***** válasza:
Amúgy meg nekem az optikusnál ajánlották a legmefelelőbbet. Ott úgyis felvilágosítanak a dolgokról, megtanítják hogy kell behelyezni, tisztán tartani, legalábbis az ofotértben így volt nekem.
2013. jan. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A havi olcsóbb mint a napi. Jobban megéri, akkor is ha csak hetente egyszer hordod. Én heti 2 napot hordom, így nagyon sokáig kitart a havi. Számolni kell hány napot hordod és 30 nap után cserélni, bár én túlhordom, szóval 60 napig hordom.

Az én lencsém 5500 ft (3 havi adag) + 1200 ft Rossmannban a nagy folyadék hozzá.

2013. jan. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én havi lencsét hordok és van amikor napokig nem használom mert itthon vagyok. Ilyenkor szemüveg van rajtam.

Viszont ha megyek valahova akkor meg lehet hogy napi 15 órát is a szememen van a kontaktlencse és lehet hogy egész héten kontaktlencsét használok.

Napi lencse szerintem nem lehet annyira kényelmes mert az oxigénáteresztő képessége kisebb. Az arra lehet jó hogy heti 2-3 alkalommal elmész valamilyen edzésre és akkor lencsét használsz.

2013. jan. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!