Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nektek már mérték félre a...

Nektek már mérték félre a szemeteket, most mit csináljak?

Figyelt kérdés

2008.01.11-én megmérték a szemem, lett szemüveg csinálva. minusz 0,5 meg 0,75. Vidéken lett csináltatva.

2011-ben a kutya megrágta a szemüvegem és tegnapig nem is volt .

Tegnap az Árkádban a Vision expresszbe bementünk, megmérték, közölték + 0,5 0,75-s vagyok!Még megvan a 2008-as papírom is, meg is mutattam. Csináltak egy szemüveget. Valami olyasmit magyaráztak,hogy ez most nem dioptriás,csak cilinderes, a szememet visszahúzza a rendes helyére...Ráadásul voltam bent a mérésnél vagy fél órát. Már félúton megkérdeztem a csajt, hogy mindenkinál eddig tart? Mondta,hogy hát nem igazán, hamarabb beszokta lőni...

NA már most a problémám az,hogy mikor anno a minuszosat felvettem, olyan jól láttam,hogy még a falon is átnéztem kb.

Most meg azzal kezdték,hogy szokni kell, 3 hónap! is kell míg megszokhatom, meg először csak olvasáshoz az első hétben, második hétben tv-nézéshez vegyem fel, majd 2-3 hónap elteltével már autóvezetéshez is vegyem fel. Ha nagyon furcsa lenne 2-3 héten belül menjek vissza.

Tegnap felvettem és azon kívül,hogy bal irányba lejt a talaj és minden optikailag 10 centivel közelebb van a normálisnál, még 10-15 perc elteltével a hányinger is elkezd kerülgetni.

Ez mennyire elfogadható állapot?

Most is felvettem a monitor elé és konkréten minden balra dől...nagyon f*sza.

Erősen gondolkodom,hogy elmegyek máshova is megmérni.De hova, mit ajánlotok? Ami jó,de nem kerül sokba, mert hát nem hiába lett ennyi idő várva az új szemüveg készítéssel sem...


2013. jan. 20. 11:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Talán egy szemészhez. Vagy kettőhöz. Semmi gond nincs az optikusoknál rendelő szemészekkel (bár van ahol nem orvos végzi a mérést), de ha TB alapon ingyen is lehet vizsgáltatni, és a papírral bárhol megcsináltathatod (nyilván azt már pénzért), akkor az a jobb megoldás.


A cilinderes lencse egyébkén tényleg elég durva, amíg meg nem szokod, de ha nagyon nem megy, akkor ne erőltesd.

2013. jan. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!