Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rosszul mérték be a szemem?

Rosszul mérték be a szemem?

Figyelt kérdés
Több, mint 10 éve vagyok szemüveges, és éppen az elmúlt héten csináltattam új szemüveget. Természetesen előtte volt szemvizsgálat is, ahol az optikus azt mondta, hogy egy negyed dioptriát romlott a szemem. Így persze annyival erősebb lencsét is csináltattam. Amikor megkaptam a kész szemüveget, akkor még nem is volt probléma, viszont amikor hazaértem, észrevettem, hogy a távoli dolgokat kicsit gyengébben látom, mint a régi szemüvegemmel (közelre nincs probléma). Már hordtam 3 napot az új szemüveget, gondoltam hátha csak megszokás kérdése, de továbbra sem változott a helyzet. Lehetséges, hogy rosszul mérték be a szemem és nem is kellett volna az a plusz negyed dioptria? Ha ez a helyzet, vajon ingyen csinálnak új lencsét az optikában? Végülis ők rontották el.
2011. jan. 17. 10:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de én visszavinném. A férjemnek az OFOTÉRTnál csináltak egy szemüveget, de nem látott jól vele, visszavitte, azt mondták, majd megszokja. Jó, hordta még vagy egy hétig, aztán közölte, ő ezt nem fogja megszokni, nem jó, és kicserélték.
2011. jan. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én kontaklencsével jártam így. 14 éves koromban váltottam (1999-ben, még nem volt ekkora üzlet :) ), és egy évvel később derült ki, hogy durván elszúrták a dioptriát. 5ésfeles szemüvegre 6és feles kontaklencsét kaptam.

Év közben megszűnt a bolt, máshol derült ki a dolog... :(

2011. jan. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Pardon, nem 1999-ben, hanem 1989-ben :)
2011. jan. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!