Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért érzek égető vagy csípő...

Miért érzek égető vagy csípő érzést a szememben?

Figyelt kérdés
amikor valami folyadék kerül a szemembe (legyen az szemcsepp vagy simán csak víz) nagyon elkezd égetni vagy csípni mi következtében elkezdek könnyezni. ilyenkor meg még ezen kívül könnyezéskor is ugyan ez van.mi a baja szememnek?
2013. jan. 22. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Semmi baja, nekem is csípi a víz, talán a klórtól?
2013. jan. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
oké és amikor szimplán csak könnyezek? vagy a szemcsepp?
2013. jan. 22. 15:54
 3/9 anonim ***** válasza:
Szemcsepp néha nekem is csípi, de a könnyem az nem, ezt nem tudom mitől lehet, nézesd meg szemésszel.
2013. jan. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
rendben
2013. jan. 22. 16:20
 5/9 anonim ***** válasza:
Talán száraz a szemed. Próbáld ki a műkönny használatát.
2013. jan. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
oké rendben
2013. jan. 27. 12:53
 7/9 Szikra Vivi válasza:

Az eső savas, a csapvíz klóros, uszi után vörösek.

Persze lehet más oka is, a szed szárassága, fényérzékenység, kötőhártya gyulladás, vagy allergia, mind érzékennyé teszik az idegi érzékelőket. Természetes gyógyulást, mint megoldást, nem tudok ajánlani, talán egy szakember jobban kivizsgálná, főként hogy a szem problémák általában más testi problémák járulékos tünetei.

Menj el kivizsgálásra, bár az orvosi normál referencia tartományok csak a TB, az orvosi ellátás kezdetét határozzák meg.

Pl.: Vagy 30 éve van pajzsmirigy gyulladásom a TSH érték 4 alatti volt mostanáig (norm: 0,4-4), de Amerikában már 2-nél állapítják meg a határt mostanában a Hashimoto betegségben.

A magyar mértékek és a fel nem ismert betegség alapján, pedig már fiatalon is szemmel látható volt a püffedtség a nyakamon, szóval ez miatt 30 éve vagyok 30-50 kg-mal több, egész életemet végigszenvedtem a túlsúllyal, a fáradtsággal, a memória zavarral (az egyetemet is ott kellett emiatt hagynom, gyakorlatból 4-es voltam).

Mi számít egészségesnek és mi nem, azt nem a mi mércénk szerint állapítják meg.

Azért próbálj meg vizsgálatokat kiharcolni, van-e más tüneted, ami zavar?

2013. okt. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
egyre több és intenzívebb fülzúgás
2013. okt. 25. 16:35
 9/9 Szikra Vivi válasza:

Most jutott az eszembe, hogy nagy valószínűséggel pollen (virágpor) allergiád lehet, főként a parlagfű.

Lehet kapni Pollens 30-as homeopátiás szert, amit még az allergiás időszak előtt kell alkalmazni, érdemes még mellette a Coryzalia homeopátiás tablettát (akut krónikus és allergiás náthára) alkalmazni.

Ezek a szerek a szervezet öngyógyító folyamatait indítják be. Nincs benne semmi anyag, rezgéseket tartalmaz.

Amennyiben eleinte (pár nap) kicsi erősödik a reakció, később pedig enyhül és elmúlik, akkor allergiás reakciód volt.


Ha nem változik még mindig orvosi kivizsgálás kellene, mert egy belgyógyászati probléma is okozhat, amint az alábbi okos lapok is megjegyzik.

Nem biztos, hogy a tünetet érdemes elfedni, mert egy nagyobb probléma bújhat mögötte.

Az egészségünket nem érdemes kockáztatni.

Bár nagyon egyszerű egy kencét ajánlani rá, ahelyett hogy vérvizsgálaton kiderülne, hogy pajzsmirigy gyulladásod van és javítható a közérzet, bár nem gyógyítható.

Nekem 30 évig száraz, fényérzékeny, égő szemem hátterében ez húzódott, hozzá ízületi panaszok, persze nem tűnt fel senkinek, csak amikor már nagyobb gondok vannak.


pl: WEBBeteg szakértő válasza a szemégés témában


Tisztelt kérdező! Általában a szaruhártya felszínes betegségei - hámhiány, gyulladás járhat kifejezett szúródással, fájdalommal, könnyezéssel. A szemhéjzárás során a szemhéj belső felülete hozzáér, dörzsöli a szaruhártya felszínét - ezért fokozódnak ilyenkor a tünetek. Az is előfordulhat, hogy apró szemcsék, szennyeződések tapadtak a szemhéj belső felszínéhez ami fokozza az irritációt. Érdemes lenne szemészeti szakrendelést felkeresni, mivel szemcsepp és hámosító gél használata is szükségessé válhat.


pl: monitor

[link]


pl: pszichés eredetű

[link]


pl: többféle allergia

[link]

A szem szárazságát okozhatják különböző betegségek. (Ha a panaszok hosszabb időn át fennmaradnak, forduljon orvoshoz.) Többek között a következő betegségek jöhetnek szóba:


a szemhéjon lévő faggyúmirigyek megbetegedése

a szemgolyó alakjának megváltozása

a kötőhártya hegesedése

vitaminhiány

idegkárosodás

Sjögren-szindróma (autoimmun betegség)

Ezen kívül reuma, cukorbetegség vagy pajzsmirigy-betegség esetén is előfordulhat szemszárazság. A nők a változás korán túl ugyancsak gyakran szenvednek szemszárazságtól, mert náluk a hormonális változások miatt csökkenhet a könnymirigyek működése.

2013. nov. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!