Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi a látóélesség alsó határa...

Mi a látóélesség alsó határa jogosítvány készítésénél?

Figyelt kérdés

Most iratkozok be vezetni, és orvosin azt mondták, hogy nem jó a szemem, ezért szemüveg kell. Mind a kettő 0,6-os. Interneten olvastam, hogy "A jogosítvány megszerzésének feltétele:

két szem látásélességének összege: 1,2 (a gyengébb szemen legalább 0,2)"

Tehát elvileg nekem nem kéne szemüveg. Meglehet beszélni ezt szemész orvossal? A weboldal ahonnan néztem:

[link]



2013. febr. 15. 15:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
szerited menyi vak vezet:) ??? sok és akinek jogsija van annak nem veszik el csak max kap egy kokakolás uvegu szemuveget de ugy fog látni mint egy sas.
2013. febr. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
igen, de sajnos addig nem adja ki az orvosi papírt, amíg nem lesz szemüvegem, de elvileg, ha igaz amit írnak a weboldalon, akkor nem kellene szemüveg.
2013. febr. 15. 15:31
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
meg tudod sok autosiskola ott sporol....uhuhummmm orvosi van náluk meg kérdezik pénzt ad le..kapsz egy cseket ....3 4 nap adnak egy orovosi papirt :) dokit sem látám :)ha orvosi 5500 3000 ft dokinak- 2000 sulinak zsebre:)
2013. febr. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a szám a korrigálatlan értéket jelenti, szóval ez az, amit szemüveg nélkül kell látnod. De én is kíváncsi lennék, hogy hogy is van ez pontosan.
2013. febr. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy hülyeség amit neten találtál. Az 1.0ás visus azt jelenti,hogy a kettesy féle táblát 5 méterről végigolvasod, ,az 1.25ös azt,hogy a legalsó sort is,ez nagyon nem általános ,azért hívják 125%os látásélességnek ..

Másrészről nem tudom elképzelni,hogy 0.2 es vizusra nem kell szemüveg , nem tudom most pontosan megmondani az hány dioptria lehet,de már a legnagyobb számot sem látja,az száz százalék .

0.6 os visusra ha jól saccolom szerintem 0.75-1 dioptria kellene,ez pedig kell a vezetéshez .

Ha van ilyen alsó határ amiről te beszélsz,az 0.25-fél dioptria hiánynál tuti biztos nem több.

2013. febr. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Hétfőn megyek szemészetre, majd leírom ide,hogy mit mondott az orvos erre az egészre:)
2013. febr. 17. 01:28
 7/15 anonim ***** válasza:
A saját érdeked, hogy legyen szemüveged (meg persze más utakon közlekedőké is).
2013. febr. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Megtudtál valamit?
2013. márc. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
igen, 2x0,5 az alsó határa:)
2013. márc. 3. 11:24
 10/15 anonim ***** válasza:
Értem, és mikortól kell szemüveg?
2013. márc. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!