Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szem eresedése kontaklencse...

Szem eresedése kontaklencse viselése után?

Figyelt kérdés

Már augusztus óta áttértem a kontaklencsére, bár sokszor tovább hordom egy hónapnál, meg előfordul h elalszom benne pár órára. De csak pár órára, aztán felkelek, és kiveszem. Régebben nem figyeltem, de most már nagyon eres a szemem fehérje. Ez mitől van? Mit tudok tenni ellene? Okozhat ez problémákat a látásomban? Meg néha száraznak érzem a szemeim, arra tudnátok vmi jó szemcseppet ajánlani?

18/L


2013. febr. 16. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyszer nagyon sokáig használtam a havi kontaktlencsémet, meg persze én s aludtam vele, utána elmentem egy látásvizsgálatra, ott a dokinő azt mondta, hogy vészesen felhúzódtak az erek a pupillámhoz, ha így folytatom szaruhártya átültetésre lesz szükség.

Azóta megműttettem, ott rákérdeztem, hogy ez mennyire veszélyes, bár most már tovább romolni nem fog, a doki közölte, hogy enm kell vele foglalkoznom, nincs olyan stádiumban, amit műteni lenne. Már nem veszem észre a fekete csíkokat, csak ha nagyon rákoncentrálok.

Úgyhogy csak okosan:)! Szemcseppet elég drágát használtam (systane ultra), lencsés korszakomban nem volt szemszárazságom, a műtét után kellett ezt csepegtetni.

2013. febr. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nézegettem a neten ezt a szaruhártya-átültetést, és borzasztóan megijedtem.... Másoknak is ilyen rossz tapasztalatai vannak?? Sztem hnap megyek a szemészetre..
2013. febr. 20. 22:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne ijedj meg:)! Semmi okod rá. Persze a vizsgálat sosem árt, de írtam is, hogy a főorvos(aki nekem többet segített, mint az "üzletorvos") mondta, hogy semmi gond vele. És szerintem az enyém azért már eléggé terhelt volt(mármint a szaruhártyám). Nem volt nekem való a kontaktlencse, beláttam, nekem kényelmetlen volt az odafigyelés rá..
2013. febr. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A szemnek van egy olyan hülye szokása,hogy oxigén kell neki.. ha nem kapja meg akkor kezd el erősen kieresedni a szem. A kl túlhordása okozza,akármiylen hiper szuper légáteresztő meg lágy stb nem véletlenül van ráírva meddig lehet használni,és miket nem kéne csinálni benne (aludni) és miket kéne cisnálni ha bent van (műkönny) .

Szóval vond le a következtetést,ha fontos a szemed tartsd be a határidőket és ne hordd túl a lencsét .

2013. febr. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja és ha már tényleg nagyon eres,nem ártana egy időre teljesen beszüntetni a lencsét és szemüveget hazsnálni,talán még visszafordítható,és eltünnek az erek és a vörösség.
2013. febr. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Vörösségről szó nincs. Oké, tudom h be kéne tartani ezeket a dolgokat, de sajnos nem mindig jön ki úgy a lépés, hogy akkorra legyen a lencsére pénz, amikorra kell.. Most jöhetne, h akk miért nem maradok a szemüvegnél. Azért, mert így sokkal magabiztosabb vagyok, jobban érzem magam a bőrömben.

Am ma voltam dokinál, semmi aggasztót nem mondott, azt mondta okés minden. Szval most egy kicsit megnyugodtam :)

2013. febr. 22. 01:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!