Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyibe kerül mostanság egy...

Mennyibe kerül mostanság egy pár kontaklencse? És mennyibe kerül egy lézeres szemműtét?

Figyelt kérdés
Csak mert egy kicsit rövidlátó vagyok jelenleg feles szemüvegem van,de útálom utcán hordani a suliban arra jó hogy lássam a táblát de amúgy idegesít:S Esetleg tudna valaki ebben a témában tájékoztatni?És hogy a szemműtétnél számít-e az árnál hogy mennyire vagyok rövidlátó vagy ezeknek fix áruk van?

2013. jan. 4. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:

azért annak kérdezz utána, hogy ha hozzányúlnak a szemedhez, akkor később is lehet-e !!!!

Gondold el, életed során még mennyit változik a szemed!

Inkább az utolsó 20 év legyen a körülményekhez képest "kellemes", minthogy az első 20 miatt elcseszd a további lehetőségeidet !

2013. jan. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én pont ma rendeltem meg az optikában a 6 darabosat, az 15300 volt, de ismerek olyat aki ugyanott a lencsét 9000 ért veszi, tehát márkafüggő! Nekem bal szemem -1.25 cylinderes a jobb pedig -0.75 cylinderes, de ha neked csak sima szférikus kell, akkor jóval olcsóbb!
2013. jan. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

amikor kontaklencséről kérdeztem az optikust, azt mondta, hogy a cilindert csak a szemüvegnél kell nézni, a lencsénél nem, mert az automatikusan kiegyenlíti (?) - ha jól értettem .

akkor hogy van ez?

2013. jan. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha cilinderes a szemüveged akkor torikus lencse kell neked.


Nekem a kontaktlencse 3 hónapra 7000ft. 6db-osat veszem.

A folyadék hozzá nincs 2000ft se, de drágábban is lehet venni, az optikában van 4000ért is.


A lézeres szemműtét drága, nem mindenkinek alkalmas a szeme a műtétre és 18 éves kor alatt nem végzik el.

2013. jan. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én lencsém 3 hónapra 5500 ft. Lézeres szemműtétnek nem látom értelmét, feles szemmel még szemüveg nélkül is lehet látni. Tudom, mert én -2.75-ig éltem szemüveg nélkül, és még akkor sem volt olyan iszonyat kellemetlen. Neked szerintem épp elég a suliban órákon felvenni a szemüveged... máshova nem hinném hogy kellene.
2013. jan. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!