Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen erősségű szemromlás...

Milyen erősségű szemromlás után érdemes elmenni lézeres szemműtétre?

Figyelt kérdés
-1,25 a szemem, lencsét hordok, de lencse nélkül olyan ézrésem van mitha vak lennék már.Ma voltam dokinál, és kiderult hogy 0,25-ot romlott a szemem, igy -1,25 lett.Kb 8-9 évig -1es volt.3 éve kezdtem el lencsét hordani. Lencse miatt romolhatott? Mikor szokták ezt a lézeres korrigalo mutétet bevállalni az emberek? Hogy zajlik egy ilyen? 22/N
2013. febr. 20. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:
15%
Úgy tudom, +/- 6-os szemüveg viselésekor jöhet szóba a lézeres szemműtét, tehát nálad biztos nem. Egyébként nagyon drága /240 e. körül van/ és néhány év múlva meg is kell ismételni. Soknak nem is sikerül. Nemrég egy prof. várójában beszélgettem két olyan emberrel, akinek nem sikerült. Pedig a prof. egy európa hírű szemész, Amerikában is előad.
2013. febr. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy műthető legyél, be kell állnia a szemednek, vagyis x ideig (talán 1-2 évig) állandónak kell lennie, hogy hány dioptriás a szemüveged. Az én szemem -3,75 és -4,25 és mindkettőn van 3-as cyl. Na, én sz@rt se látok szemüveg nélkül, ráadásul csak pár éve mínuszos, előtte tizen évig pluszos volt, évente új szemüveg kell, mert állandóan változik. A szemészem azt mondta, hogy azért, mert még nő a szemem, a húszas éveim végére be fog állni. Nekem még nem ajánlják a műtétet a fenti okok miatt. De ezen kívül még van pár kizáró ok, amikor az ember nem műthető. Egyébként a műtét sem garancia arra, hogy pár év múlva ne kelljen ismét szemüveg...
2013. febr. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Első, rosszul tudod. Minél kisebb a dioptria, annál jobb az eredmény. Bármilyen mértékű elváltozás műthető. 12 dioptria felett már más a technológia.
2013. febr. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

-1.25öt már tudnak műteni,ha elég vastag a szaruhártyád,és nincs más kizáró tényező. DE.

Elég járatos vagyok a témában,és ha iylen kicsi dioptriám lenne nem csináltatnám meg. Mégpedig azért,mert nagyon sok embernek visszamaradnak olyan dolgok,amik rontják a látásminőséget,de nem mérhetők! Tehát hiába lesz 1.25ös visusod utána ,az éjszakai vezetés szinte mindnekinél problémás,mert fénykörök lesznek a lámpák körül. Sokaknak a fehér háttér vakító lesz,szinte világít . Kevés szellemkép vagy ködös látás is maradhat bár ez inkább magasabb dioptriák után jellemző.

Szóval,a műtét megváltás lehet annak,aki szemüveg nélkül tulajdonképpen funkcionális vak (-6-8 és felette ,mondjuk) ,de nagy csalódás lehet egy oylannak aki szemüveg nélkül is elboldogul azért. A "mintha vak lennék" azért erős túlzás .. szóval: nem ajánlom,mert NEM úgy fogsz látni,mint kontaklencsében vagy szemüvegben most!!

2013. febr. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A 14.23-as által leírt problémákról beszéltek a váróban a lézerműtött betegek is. Szinte szóról-szóra ilyen panaszokat említettek.
2013. febr. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat. Megmutetni nem akarom, majd csak akkor, ha esetleg sokkal jobban elromlik a szemem.
2013. febr. 23. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!