Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Havi kontaktlencse esetében...

Havi kontaktlencse esetében az engedélyezett 30 napba azokat a napokat is bele kell számolnom, amikor nem viseltem a lencsét, csak a tokjában tároltam?

Figyelt kérdés
Tehát, ha január 1-jén bontottam fel és 20 napot volt gyakorlatilag a szememben, akkor nem kell kidobnom 30-án, hanem a tényleges viselés 30. napján?

2013. márc. 1. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Tényleges viselés.
2013. márc. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én vagy három hónapig hordtam a kéthetest, mert nem használtam minden nap.
2013. márc. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]

Erről ez a cikk jutott eszembe. Egyébként szerintem is a tényleges hordást kell nézni, bár nekem az optikába azt mondták, hogy akkor is kell cserélni a lencsetartóban a folyadékot, amikor nem hordom, mert azok a napok is számítanak..

2013. márc. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30 napig lehet a szemedben, ha csak áll a tokban azt ne számold bele, akkor semmi nem történik a lencsével.
2013. márc. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Gombás fertőzés, amitől szétrobbanhat a szemgolyó :D:D:D
2013. márc. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az optikus azt mondta, hogy a felbontástól számított 30 napig használható a lencse!
2013. márc. 6. 13:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem meg szemész orvos mondta, hogy a lencse használatot kell számolni, mert ha áll a tokban egy lencse akkor az semmiképp nem használat, hiszen semmi nem történik vele, nem romlik a lencse tőle.
2013. márc. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem soha semmi bajom nem volt ebből (mondjuk mostmár napi lencsét használok sokkal egyszerűbb). Viszont a megoldás nagyon egyszerű; ha úgy érzed, hogy kényelmetlen a lencse, akkor kidobod.
2013. márc. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Érdekes...
2013. márc. 12. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!