Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Sportolás miatt szeretnék...

Sportolás miatt szeretnék kontaktlencsét, mennyi idő alatt lehetne ezt lebonyolítani?

Figyelt kérdés
Jelenleg a hideg is kiráz attól, hogy akár más, akár én a szememhez nyúljon. :S
2013. márc. 8. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát én bementem optikába és még aznap lencsével a szememen távoztam, az a próbalencse volt, de az is ugyanaz mint a rendes. Szerintem senki nem úgy megy hogy szeret a szemébe nyúlni, engem is a hideg kirázott már a gondolattól is, és mégis odamentem a vizsgálatra és beraktam magamnak a lencsét, majd kivettem, és újra beraktam. Mindez másfél óra volt ugyan, de türelmesek voltak... a sose hagytam volna hogy más rakja bele a szemembe. De hát arra nincs is szükség.

Mindenesetre attól a naptól kezdve minden nap beraktam, kivettem, 1 hét alatt már meg is szoktam. Nem is olyan nagy dolog, csak az első 2-3 nap nehéz.

2013. márc. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nekem ilyen napi lencse kellene, mert tényleg csak heti 2x használnám. Hacsak rá nem szokok. :)


És van is raktáron ilyen mindenféle lencse? Vagy hogy működik ez? Nekem cylinderes is a szemem, az nem baj?


Köszönöm szépen még egyszer, akkor hétfőn be is megyek valamelyik optikába. :)

2013. márc. 8. 23:28
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja, megtaláltam, hogy cylinderes szemre tórikus kell. :)
2013. márc. 9. 00:09
 4/6 A kérdező kommentje:
"Kontaktlencse illesztés", ez jelenti azt, hogy megtanítanak az optikában, hogyan kell behelyezni és ki?
2013. márc. 9. 00:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Én kértem időpontot, ezt egy szemvizsgálat követte, majd amikor megérkezett a próbalencse akkor megtanították a használatát és már a lencsével mentem haza.

2 héten belül megvan az egész.

2013. márc. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2013. márc. 10. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!