Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A szemüveg viselését hogyan...

A szemüveg viselését hogyan lehet megszokni? Aki régebb óta szemüveges az hogy szokta meg?

Figyelt kérdés
Nos hát nekem másfél éve van szemüvegem de eddig nem hordtam csak órán tettem föl hogy lássam a táblát.De most már kintre is kellene mert az utca másik oldaláról nem nagyon ismerek fel embereket.Tegnap pl megpróbáltam feltenni az utcán de majdhogy fölesek benne,a lépcsőknél botlok,és tökre olyan érzés mintha üvegbúra mögött lennék. Ezt meg lehet szokni ha többet hordom vagy mindig ilyen lesz?

2013. márc. 9. 07:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én ezt úgy oldottam meg, hogy a szemüveget csak TV-hez használom itthon. Utcára vettem kontaktlencsét. Nem drága, és észrevétlen.
2013. márc. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Olvasás közben hord, tv közben,és hamar hozzászokik a szemed, sokszor hord... mert csak úgy szokja meg ha viseled. 14 éves korom óta vagyok szemüveges . Tavaly kaptam másikat,és először a hajamat téptem:) de olvastam vele és megszoktam.
2013. márc. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy túl erős a szemüveg? Én sose éreztem így benne.

A kontaktlencse tényleg jobb amúgy, lehet arra kéne átállnod.

2013. márc. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Elvileg jól kellene érezni magad a szemüvegben. Ha nem így van akkor rosszul van beállítva.
2013. márc. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az ember még az akasztófát is megszokja. Mondja a közmondás.
2013. márc. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

először még kénytelen voltam megszokni,a kontaktlencsét nem bírom.

de már nem is bírnék nélküle létezni,volt hogy próbálgattam a kontaktlencsét is,de jobban is nézek ki szerintem szemüvegben.Én megszerettem.

2013. márc. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
előző vagyok,és igen idő kell hozzá míg nagyobb távolságban is megszokja a szemed
2013. márc. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ÉS tapasztalatból mondom hogy a kontaktlencse sokkal erősebb mint a szemüveg!Pedig ugyanannyi dioptriás.Szóval azt először lehet ég jobban nem bírnád!
2013. márc. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Arra már nem emlékszek hogy milyen volt az első szemüvegem mert 7 éves korom óta vagyok szemüveges. Talán a kis dioptria miatt nem volt fura. Ma már elég erős a szemüveg és amikor legutóbb romlott a szemem és másikat csináltattam akkor az fura volt. A távolságokat kicsit nehezen mértem fel vele ugyanis optikailag távolabbinak látod a tárgyakat mínuszos szemüvegben.


Úgy szokod meg ha rendszeresen használod.

2013. márc. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem r elég régóta van szemüvegem és mivel nagyon rossz a szemem, nekem megváltás hogy élesen láthatok-mégha kisebb felületen is :) de a lépcsőzéssel még vannak gondjaim-ha látna egy kívűlálló biztos jót röhögne rajtam :D
2013. márc. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!