Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsések!?

Kontaktlencsések!?

Figyelt kérdés
Elvileg jövő héten megyünk a szemészetre, a legelső konaktlencséimért. Ha mondjuk odamegyek hétfőn mikor kapom meg a lencséket kb.? Azt tudom, hogy vannak próbalencsék, de nem teljesen világos , hogy hogy zajlik ez az egész.. És mi a helyzet a behelyezéssel? Milyen volt legelőször? Mennyi ideig tartott megszokni?

2013. márc. 9. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálam úgy volt,hogy suli előtt el kellett mennem és először az orvos rakta be nekem és mondta,hogy délután menjek vissza hozzá.Így is lett.A lencsével nem volt semmi gond,a mai napig szeretem :D És rögtön aznap délután megvettem a lencséket.

Először nehéz volt berakni sokszor fél órát is elsz.arakodtam vele ... aztán rájöttem,hogy a kisujjammal sokkal könnyebb berakni :) ma már pár másodperc alatt berakom

2013. márc. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyébként min. 3-4 hónaponta cserélni kell és ára a kettőnek kb. 21 euró
2013. márc. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. márc. 9. 20:52
 4/4 anonim válasza:

Én (emlékeim szerint) ott helyben kaptam is egy pár próbalencsét, és azokkal felszerelkezve hagytam el a helyszínt.


A behelyezést a helyszínen tanítják meg, természetesen elsőre aligha leszel a helyzet magaslatán, ami természetes.


Utolsó két mondattal kapcsolatban: A lencsét magát az első egy-két napban érezni fogod, ami természetes. Nem fáj, nem szúr, de érezhető. Ez hosszútávon teljesen el fog múlni, nem kell aggódni miatta. Én már csak onnan tudom hogy nincs benn, hogy nem látok. :) Ugyanígy szokni kell a látásélességet magát. Egy ideig bizonytalan érzés lehet pl. lépcsőn közlekedni, főleg akkor, ha előtte rendszeresen hordtál szemüveget, ami nem fedi le a teljes látóteret és torzít. Megszokás időtartama mindenképpen egyénfüggő, nekem nagyjából egy hét lehetett, ellenben olyan jól sikerült, hogy azóta sem volt rajtam szemüveg.


Amit ajánlok: A lencséken nem érdemes spórolni, nagy légáteresztésűt vegyél, még ha valamivel drágább is. Kifizetődő.

2013. márc. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!