Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi okozhatja az állandó...

Mi okozhatja az állandó szemkönnyezést?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem olyan régóta áll fenn a probléma, de eléggé idegesít. Tudni kell, hogy amúgy is szemüveges vagyok (bifokális lencse +10.5 és +13) és a szemnyomásommal is voltak már gondok, de arra szedek szemcseppet, és rendszeresen mérve van, a múltkor normális colt.

A problémám az, hogy állandóan könnyezik a szemem, főleg a jobb oldali, de a bal is enyhén. Reggel ébredéskor nagyon csipás, és néha viszket. Az állandó könnyezés miatt néha nehezen tudok olvasni, mert összefolynak a betűk a szemem előtt. Az utóbbi napokban ráadásul még fényérzékenység is társult mindehhez, olyan szinten, hogy úgy érzem nem tudom nyitva tartani a szemem napos időben, ha kint vagyok.


Mi okozhatja ezt? Ez eddig nem jelentkezett. Menjek ezzel szemészetre, vagy csak a szokásos ellenőrzésen említsem meg (jövő hónapban esedékes). Nem hiszem, hogy allergia lenne, mert elméletileg nem vagyok allergiás. De akkor mi?


2013. márc. 10. 15:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Kötőhártyagyulladás, vagy ahhoz hasonló valamilyen gyulladás.

A "száraz szem" betegségnek van olyan tünete, hogy - nevével ellentétben - folyamatosan könnyezik a szem, mert a könny nem tapad meg a szemen.

Ilyenkor a szaruhártyán mészréteg alakul ki.

Sajnos csak saját tapasztalatokat tudok írni, hogy amikor nekem ilyen volt, akkor vagy kötőhártyagyulladás okozta, vagy ez a másik probléma.

Szemésszel nézesd meg...

2013. márc. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!