Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsések! Szerintetek...

Kontaktlencsések! Szerintetek 14 évesen sok reggel 07:15-tól este 22-23:00 -ig kontaktlencsét hordani?

Figyelt kérdés
A fiam addig nyavalygott, míg el nem vittem egy optikába. Ott megvizsgálták, adtak neki egy útmutatót, meg egy CD-t. Már mikor vissza kellett menni betanításra neki, akkor magába ment, mert én dolgoztam. Állítólag azt mondta neki a hölgy, aki tanította, hogy egész nap hordhatja. Nem tudom, hogy ez valóban jó-e? Mert olvastam olyat, hogy nem egészséges egész nap hordani.

2013. márc. 19. 23:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is annyit hordom, nekem bírja a szemem, 16 éve van kontaktlencsém.

Ezek az újfajta lágy lencsék már állítólag nagyon jó minőségűek, nem kell hozzá műkönny sem.

Ha bírja a szeme, nem lesz gond.

2013. márc. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amikor én kezdtem a lencsehordást 10 éve, akkor még max napi 8 órát lehetett hordani. Azóta sokat fejlődött a dolog, szerintem nem lesz gond ezzel.
2013. márc. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha jó a légáterseztő képessége, akkor mehet (pl AIR OTIX)
2013. márc. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezek az új fajta lencsék nem olyanok, mint akár 5-10 éve, ha rendesen használ hozzá szemcseppet és jó légáteresztő a lencse, akkor nem lesz semmi baja


de hogy megnyugodj, sétálj be bármelyik optikába és kérdezz rá az optikusra, hogy a fiad által vásárolt márkát lehet-e ilyen hosszú ideig hordani

2013. márc. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Sok. Max 8 órái lehet hordani főleg 14 évesen.
2013. márc. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen lencsét kapott. De ha már kényelmetlen azt úgyis észreveszi és ki fogja venni. Ha meg nem kényelmetlen akkor semmi baja nem lesz tőle.
2013. márc. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem most van 3 hónapja kontaktlencsém. Azt mondták, hogy folyamatosan szoktassam a szemem hozzá 4-6-8 órát, de mivel egyetemen tanulok így nem tartottam be, így volt, hogy kb. ennyit volt nekem is benn és semmi gond nem volt.


Persze ha szúr egy kicsit mert kellemetlen, akkor ki szoktam venni és akkor szemüveget viselek. :)


25/f

2013. jún. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!