Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » -0.50-es szemre érdemes...

-0.50-es szemre érdemes kontaktlencsét használni?

Figyelt kérdés
2013. márc. 23. 20:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen minden további nélkül.
2013. márc. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Fél dioptriásra szerintem nem érdemes. Mennyit kell vele vacakolni, drága is, és bármikor begyulladhat tőle az ember szeme. Én 30 éve hordok kontaktlencsét, de még mindig szenvedek tőle: szárad a szemem tőle, szeles időben ki sem merem nyitni a szemem, mert ha belemegy egy porszem, és a lencse alá kerül, az pokoli. Nekem muszáj hordani, mert 12, illetve 16 dioptriás a szemem, és egy olyan erős szemüveg már torzít, szédülök benne. 1-2 dioptria miatt semmiképp sem hordanám.

De ha te könnyen megszokod a lencsét, és olyan munkád van, amihez nagyon jól kell látni messzire, akkor használd.

2013. márc. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nincs munkám, tanulok: így értelemszerűen a táblát nem látom suliban, illetve egyéb más dolgokat (menetrendjelző tábla, stb.), meg hát a beszólások, hogy "nézz oda...ja, te nem is látsz el odáig..".
2013. márc. 24. 11:26
 4/12 anonim ***** válasza:

Én csak -4,5-nél kezdtem el kontaktlencsét IS használni, addig elvoltam szemüveggel. Kontaktlencsét most is csak sportoláshoz hordok.

Ha téged zavarna a szemüveg (egy jó keret szerintem baromi sokat dob az arcon :), akkor érdemes kipróbálnod a lencsét.

2013. márc. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem, mivel feles lencsét nem kell állandóan hordani! Csak gyorsabban romlik tőle a szemed. A szemüveget, ha szükséged van rá felteszed, ha már nincs leveszed. A lencsével ezt nem tudod megcsinálni.
2013. márc. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha ennyire rosszul látsz, ahogy írod, akkor talán rosszul értelmeztem a 0.50-es szemet. Fél dioptriás rövidlátás alig észrevehető. Úgy értetted, hogy a visusod 0.5-ös, vagyis 50%-os? Akkor valóban kell lencse vagy szemüveg.
2013. márc. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem értelmezted félre, fél dioptria. Akkor lehet hogy el kéne mennem egy másik szemvizsgálatra?
2013. márc. 25. 12:55
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem menj el egy optometrikushoz. Én már nem a szemészetre járok szemüveget íratni, hanem az optikában dolgozó optometrikushoz. Nem kell érte fizetni, csak illik ott csináltatni a szemüveget, ha már megvizsgált. Ő nem öt percet szán rám, hanem legutóbb is 40 percig voltam benn. Aprólékosan kikérdezgetett, bepróbálgatott mindenféle lencséket, azt mondta, járkáljak benne, menjek ki az utcára, nem szédülök-e, kipróbáltuk, tudok-e vele olvasni.

Ha elmondod a problémádat, biztos tud segíteni.

2013. márc. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Nekem is hasonló dioptriám van, (-0,5 mind a kettő), azt ajánlom, amennyiben nem vagy sportoló,(már amilyen sportban állandóan messzire kell nézz), hordd a szemüvegedet. Ilyen kicsi dioptriára nem érdemes.(szerintem.). De, a legjobb választ úgyis egy szemorvos tudja megmondani.
2013. márc. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem -0,5 -ös szemre nincs is kontaktlencse. Nekem -4,5-es szemüveg kell, de a lencsém "csak" -4-es.

Barátnőmnek -1,5-es a szeme, a kontaktlencséje csak -075-ös.

2013. márc. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!