Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüvegre lenne szükségem....

Szemüvegre lenne szükségem. Egy kontaklencsének jobban örülnék, ami azt illeti. Viszont nem vagyok tisztában, h kell venni ezt.16 évesen is lehet gondolom. De milyen gyakran kell cserélni? És mennyi az ára?

Figyelt kérdés
2013. márc. 23. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Normális, érett kislány bemegy a legközelebbi optikába, és ott érdeklődik.
2013. márc. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vannak napi, kéthetes és havi lencsék is.

Nekem a napiból 30 pár 10 ezer ft-ba kerül, a barátnőmnek havi van, neki fél évre kerül 14-be.

2013. márc. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A leggyakoribb a havi lencse. Nekem 3 hónapra 10.000ft a jó minőségű lencse. Ezt az összeget lejjebb is lehet tornázni...
2013. márc. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
igen nagyjábol ennyi az átlagos áruk de ennél drágábbak is vannak,pl.azok a lencsék amelyek színesek és jó nagynak tűnik tőlük a szemed.ilyen lencsék pl. a pinkciao koreai lencsék,hát mindenesetre én előbb szemüveget ajánlanék ha még csak most romlott a szemed és most kell először korrigálni.(elárulom még szemüvegben is nehéz megszokni)na mind1 menj el egy optikushoz és ott mindent elmondanak.
2013. márc. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bemesz egy optikaba es ott mindent elmondanak.

En havi lencsevel kezdtem de olyan sokat hordtam hogy a szemesz azt javasolta hogy ne hordjam minden nap hanem heti 3-4 alkalommal es tartsak szuneteket.


Most az uj dokim azt mondta hogy o a napi lencset ajanlja, foleg ha nem hordok minden nap lencset mert igy gazdasagosabb is lehet es nem kell tisztitani, igy a napi lencse higenikusabb.

Van amikor csak heti 2 alkalommal hordok lencset, igy tenyleg nem erdemes havi lencset hasznalnom.


Mostani arat nem tudok mondani mert en kulfoldon elek de nekem regebben Magyarorszagon havonta kb 7 ezer forint volt.

2019. ápr. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!