Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüvegre támogatás?

Szemüvegre támogatás?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömnek extrém rossz a látása, egyik szemére majdnem vak, a jobbik szeme is -20 dipotriás, és szüksége lenne egy új szemüvegre, ami nem olcsó 70-80 ezer körüli összeg. Erre lehet valami plusz támogatást kapni, az OEP féle pér filléren kívül, vagy van bármi lehetőség?

A válaszokat előre is köszönöm.



2013. febr. 11. 11:54
 1/3 anonim válasza:
szia ne haragudj meg a -20 dioptria kishiján vak....nem támogat semmit ez az el..szott ország de a háziorvosa vagy szakorvos többet és érdemlegesebb tájékoztatást tud nyújtani mit pl én
2013. febr. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#1

Tudom, de neki soha nem volt túl jó a szeme, csak most elég gyorsan romlott -14-ről -20-ra és sürgősen kellene neki szemüveg és nehézkesen tudná kifizetni. Az orvosok meg csak ezt a pár ezer forintos támogatást emlegették. Gondoltam utána nézek, mert nem hiszem el, hogy ilyen rossz szemre is csak ennyi a támogatás. Felháborító.

2013. febr. 11. 12:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nekem is hasonlóan rossz a szemem, az egyikkel nincs centrális látásom, a másikkal 12 dioptriával látok 10%-ot, és jobban nem korrigálható. A 10 dioptria feletti lencsék valóban nagyon drágák, persze ha nem vékonyítatlant venne, sokkal olcsóbb lenne, de egy 20 dioptriás véknyítatlan lencse iszonyúan torzít. Én úgy tudom, hogy nincs semmi támogatás már a szemüvegekre, csak azért írok neked, mert én a SOTE Szemklinikán a kontaktlaborban csináltatok kontaktlencsét, és az 20000Ft körül van egy pár, és egy évig lehet hordani, de utána lehet políroztatni, és úgy még hordható pár hónapig.

2013. febr. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!