Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért nem cél a teljes éleslát...

Miért nem cél a teljes éleslátás rövidlátóknál?

Figyelt kérdés

Magam is jártam úgy, mástól is olvastam, hogy szemüveg vagy kontaktlencse választásnál nem is cél a szemészeti tábla legalsó sorainak kiolvasására alkalmas látásélesség. Legalábbis az optometrista/szemorvos szerint.

De miért? És mi van, hogyha én szeretnék annyira jól látni? Vegyek negyed dioptriával erősebb lencsét?


(emlékszem, első lencseválasztásnál annyira élesen láttam, hogy első napokban szinte a fejem is fájt, annyira sok infó jutott be a szemembe, annyira tűéles volt a látás, de nagyon élveztem, és hamar meg is szoktam)


2013. márc. 24. 10:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Azért szoktad meg, mert hozzáromlott a szemed. és azért adnak inkább rosszabb mint jobb dioptriát, hogy ezt elkerüljék. Nem akarják tovább rontani a szemet.
2013. márc. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A szemészeti táblán a legalsó sort sokszor még az se tudja elolvasni akinek nincs szemüvege, ugyanis senkinek se tökéletes a látása. Szerintem mindenki nyugodtan hordhatna 0,25 dioptriát, de csak 0,5től írnak fel szemüveget de sokan még ezt se hordják. Ha megműtteted akkor lesz nagyon éles a látásod.
2013. márc. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!