Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Használ valaki Yukka Look...

Használ valaki Yukka Look kontaktlencséket? Nekem elég szimpatikusnak tűnik, de nem tudom mit várhatnék tőle.

Figyelt kérdés

Kezdő kontaktlencsés vagyok, konkrétan tegnap kaptam. Szóval még tényleg nagyon az elején járok. Most Optins Evolve lencsém van, de szeretnék váltani. Egyébként nagyon kicsi a görbületem 7,1. De sehol nem találok 8,4 alatti lencsét. Az illesztő azt mondta szerinte jó lesz ez is.

Van egy olyan problémám is, hogy bal szemembe igen nehezen teszem be és sokáig csak homályosan látok vele és kicsit olyan érzés mint mikor könnyes a szemem, ez főleg akkor igaz, ha lefele nézek. Bármilyen építő tanácsot elfogadok. Rendesen tájékoztattak, türelmes volt az illesztő orvos is, de saját tapasztalatokra is nagyon kíváncsi lennék ápolással, berakással, mindennel kapcsolatban. :)

Ma reggel ahogy betettem, lenéztem ahogy kell aztán pislantottam és pattanó hangot adott ki mind a két szememnél, de nem estek ki. Gondolom levegő szorult alá és a ment ki mikor pislantottam. Vagy más lehet az oka?

Köszönöm előre is annak aki segít. Minden tapasztalatot szívesen veszek! :)



2013. márc. 29. 10:44
 1/2 anonim ***** válasza:

A Yukka lencsék 8.6-os görbületűek úgy tudom, az neked semmiképp nem lesz jó. 7.1-esről meg soha nem is hallottam. Biztos annyi?


Tapasztalatom a lencsékkel, hogy mindig bőven tegyél folyadékot bele mikor beteszed a szemedbe, mert így kijönnek majd belőle az apró porszemek amik zavaróak lehetnének. Eleinte pár hétig nem biztos hogy tökéletesen kényelmes a lencse, de hozzászoksz.

2013. márc. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ. :) 7,1-et mondott az orvos az optikában az asszisztensének, mikor a görbületet kérdezte. Én is furcsállom, mert sehol nem találtam ilyen görbületű lencsét. De úgy voltak vele, hogy megpróbálják ezt nagyobb méretet. Megnézte computerrel, és azt mondta nem mozdul el, úgyhogy talán jó lesz.

2013. márc. 29. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!