Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szeretnék kontaktlencsét....

Szeretnék kontaktlencsét. Mennyibe kerül? Megéri? (Többi lent)

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, és 2 éve szemüveges. Első perctől kezdve utálom! Állandóan törölgetni kell, mert mindig van rajta valami, szerintem nem is áll jól, pedig rengeteget felpróbáltam (mások szerint jól áll), de én nem szeretem. A szüleimet nem tudom rávenni a lencsére, szerintük drága, és fölösleges.

Nyáron dolgozok, és a pénz, amit keresek az az enyém. Abból meg tudom venni a lencséket. Ugye nem kell hozzá szülői beleegyezés? És ha veszek melyiket érdemesebb? Egy olyat, amit minden nap cserélni kell, vagy olyat, amit csak havonta? Melyik olcsóbb? (persze a minőséget is nézném!!)

Köszönöm a segítségeket előre is!


2013. márc. 29. 22:34
 1/6 anonim válasza:
Megkérdezhetem, hogy hányas dioptriája van?
2013. márc. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
uhh, fejből nem nagyon tudom, de azthiszem, hogy a jobb -2, a bal pedig -1,75
2013. márc. 30. 18:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha minden nap hordanád, akkor havit vegyél.

3 hónapra olyan 12-20 ezer körül lesz, plusz a folyadék. De utána már neten jóval olcsóbban tudsz venni, nekem így tesóm fél éves adagja netről rendelve 10 ezer.


Én csak ritkán hordom, így napit használok. Az optikában 16 ezer volt, netről rendelve 10 ezer a 30 pár.

2013. márc. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindenképp havi vagy 2hetes lencse éri meg legjobban. Ha csak alkalmanként használod is.

Az én lencsém 3hónapra 5500 ft neten rendelve. Optikában véve drágább. Persze az első dobozzal mindenképp ott kell venned, különben nem tudhatod melyik jó neked. Szülői engedély nem kell.

2013. márc. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Legelső vagyok. Szerintem, viszonylag kicsi dioptriára nem érdemes... Inkább szemüveg.

De ,ez a te döntésed. Kérdezz meg egy szemorvost.

2013. márc. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó: mindenképp szeretnék, nem szeretem a szemüveget!

2013. márc. 31. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!