Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szerintetek 12 évesen lehet...

Szerintetek 12 évesen lehet kontaktlencsét hordani?

Figyelt kérdés
Én anno 14 voltam, mikor kontaktlencsém lett, most 16 vagyok. Most a 12 éves tesómnak szemüveg kellene, de rengeteget sportol, és ezért lencsét akar. azt mondta, ha nem engedi az orvos, akkor inkább nem is kell neki a szemüveget megcsináltatni, mert úgysem fogja hordani. Nos, anyukánk azt mondta neki, hogy felőle lehet lencséje, (neki is van). Nektek mi a véleményetek erről, mert mikor én akartam először 13 évesen, akkor azt mondta az orvos, hogy várjak míg 14 legyek, akkor mikor egy év múlva visszamentem, azt mondta, hogy mehettem volna hamarabb is.

2013. márc. 25. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem. A kontaktlencse, mivel neked is van, nyilván tudod, hogy veszélyes is lehet, ha rosszul kezelik. Nem feltétlenül kezelné rosszul az öcséd, de az orvosok általában nem vállalják a felelősséget kiskorúért ilyen esetben. A sport amúgy általában nem zárja ki a szemüveget, én Kyokushin Karate-ra jártam szemüveggel. Namost ott elég sokat kell küzdeni. Ilyenkor levettem, még -3 dioptriával is láttam az ellenfelemet, tehát nem volt probléma a rövidlátás, egyéb gyakorlatok közben meg nem akadályozott a szemüveg. Jó, nyilván le kellett venni bizonyos egéb esetben is, mint az esések gyakorlása, de ott nem igazán távollátásra van szüksége az embernek.

Namost ha az öcséd távollátó, ugyanez igaz kell legyen.

Vagy beszéld rá, hogy gyűjtsön össze annyi pénzt, amennyit lencsére költene a következő 6 évben és menjen lézeres szemműtétre. Azért megérné szemüveget hordani pár évig, hogy utána évtízedekig ne legyen gondja rá.

2013. márc. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Lehet 12 évesen is lencséje, ha sportol akkor ezt szokták is ajánlani az embernek jobb helyeken. Nem korfüggő a lencse, és mindenképp jobb mint egy szemüveg. 12 évesen meg már gondolom mindenki megtanulta hogy mindig kezet kell mosni és ismeri a higiéniás szabályokat.
2013. márc. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Én 12 éves vagyok és kb. 1 hónapja van kontaktlencsém. Előtte nem is voltam szemüveges, pedig kellett volna, de utálom a szemüveget. Nekem simán adott az orvos.
2013. ápr. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Nekem 12 évesen lett, most 15 vagyok, és a kontaktlencsétől fekély lett a szememen.. Majdnem megvakultam. A lencsét helyesen kezeltem, csak korán kezdtem hordani. Én nem ajánlom, 1 hónapig szinte vakon éltem, nem bírtam a fényt. Most egy heg van a szememen, nem látható persze, de ha nem gyógyul meg, nem tudom megműttetni. Persze a ti döntésetek, de jól gondoljátok meg, szerintem nem akarna a tesód is így járni..:/
2013. ápr. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Láttam hogy páran írtátok hogy van kontaktlencsétek..ti ilyen patikában "kértétek" ..segítsetek kérlek
2013. szept. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
*milyen
2013. szept. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Bármelyik optikában csinálnak vizsgálatot, a kor nem számít, ezért fizet az ember 3-5ezer forintot, helyenként változó, kap próbalencsét is amit hordhat vagy egy hónapig. Ha tetszik neki, megfelel, akkor utána lehet rendelni ugyanazt a neten.

Nincs korhatár lencséhez.

2013. szept. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
És akinek van azt szeretném megkérni hogy írja le az optika nevét, mert ahol mi voltunk ott nem adtak, pedig én is 12 éves vagyok:/:)..S.O.S
2013. okt. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ahova mi járunk azok: ofotért, vision expressz, meg nem tudom még mi a neve a többinek, de sehol nem érdekel senkit hogy hány éves az ember. Mivel nincs olyan hogy korhatár. Max kötözködő, okoskodó eladók vannak, de azok is engednek, ha azt mondod sportolsz minden nap és ezért kell a lencse.
2013. okt. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
sooos..valaki mondja azt az optikat ahol felirtak neki a kontaktlencset
2013. dec. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!