Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen kontaklencsét válasszak...

Milyen kontaklencsét válasszak a márkán belül? Próbakontaklencsém van kb.2 hete. De következő adagot az internetenről szeretném rendelni. Amit az optikában kaptam papírt rajta volt a dioptria, a görbület, és a kontaklencse fajtája: KL1. COOPER BFX P

Figyelt kérdés

Ez mit jelent??Gondolom a márkája hogy Cooper Vision??! De azon belül nagyon sok van.Mindegy hogy milyet választok, csak a márkán belül legyen? Amúgy lágy lencsém van.extra oxigén eresztős benedvesiti magát.ezt kell figyelembe venni??Más márkát nemis próbálhatok??

Köszönöm a segítséget!!!: )


2013. ápr. 5. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:

ha ez kényelmes, akkor használd ezt. kérdezd meg az optikát, hogy milyen lencse, vagy először vedd meg tőlük. nyilván nem mindegy, hogy milyet. úgy érdemes új lencsével próbálkozni, hogy valahol illesztik azt neked és ott megnézi a hozzáértő, hogy jó e.


vizsgálatra is kell járni rendszeresen.

2013. ápr. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tegnap mentem vissza a próba lencsével vizsgálatra.aztmondták jó, jól illeszkedik!Éshogy a következő adag ott egy hónapra14ezer.énmeg a neten néztem Cooper Vision márkán belül 6 ezerért 3hónapra.Az optiai árhoz nincs pénzem.De ha rendelek a márkán belül, akkor azzal menjek el egy vizsgálatra??Igen tudom fél évente amúgyis nézetni kell

Köszönöm szépen :)

2013. ápr. 5. 15:10
 3/7 anonim ***** válasza:

márkán belül két kontaktlencse nem ugyanaz. nem biztos, hogy a másik is kényelmes. pl a szilikon hidrogél lencsék szerintem jóval kényelmesebbek, mint nem ilyenek, lehet mert nagyobb az oxigén áteresztő képességük. és adott gyártónak van ilyen és olyan lencséje is.


szerintem valahogy ki kellene derítened, hogy mi ez a lencse. ha ingyen csinálták a vizsgálatot, akkor mondjuk ez kellemetlenebb, mert elvileg nekik ennek a költsége a lencsék árába van beépítve. de ha kellett fizetni érte, akkor én rá kérdeznék direktbe és akkor tudnád mit kell rendelni. de rajta szokott lenni rendesen a lencse gyári csomagolásán, hogy mi a lencse neve, típusa. gondolom ez amit neked ráírtak valami belső elnevezés náluk, lehet pont, hogy ne tudd mi az...


nekem legutóbb az volt, hogy eleve úgy mentem be, hogy mondtam milyen lencséből akarok. fizettem a vizsgálatért és mondtam, hogy inkább neten rendelem, de vizsgálatra még majd jönnék. mondjuk még így is kicsit rosszul jött ki :) de még mindig jobban járnak, ha néha bemegyek vizsgálatra és azt kifizetem, mintha nem mennék.

2013. ápr. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Fizettem érte!!akkor lehet azlessz hogy rákérdezek konkrétan milyen lencse is ez!aztmondták kicsit drágább mint az átlag, mert igen ahogy mondtad ilyen szilikon hidrogél..egésznapos viselésre!akkor rá kérdezek

Köszönöm!:)

2013. ápr. 5. 15:35
 5/7 anonim ***** válasza:

sok sikert. tudom kicsit kellemetlen ez az egész az biztos. mert nekik az az érdekük, hogy ott vedd, neked meg az, hogy ne :)


szerintem ha valaki azt hirdetné, hogy eleve várja a netes rendelőket, akkor jól járhatna, mert nem kéne így variálni, meg szarul érezni magát az embernek, hogy nem ott veszi, hanem rendeli. és lehet lenne egy nagy számú csak vizsgálatra vagy új lencse illesztésre visszajáró embere.

2013. ápr. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát igen!!elég kellemetlen..mert olyan lenézően is néznek hogy kijelentem hogy nem náluk szeretném rendelni a következőt..mert drága!!Dobozt nemis kaptam amin rajta lett volna, pedig azt vártam hogy na majd akkor onnan lelesem :D hanem csak ott beraktam, és már mentem is

Köszönöm a segítséged!:)

2013. ápr. 5. 15:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Gondolom hogyha Coopervision akkor Biofinity, mert szinte mindenkinek azt adják akinek jó. Másik leírásnak megfelelő Coopervision lencse pedig az Avaira, de az 2hetes lencse és talán a legújabb, és legdrágább is.
2013. ápr. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!