Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Üvegtesti homályom van. Ha...

Üvegtesti homályom van. Ha felnézek az égre vagy a hóba akkor picike kis szikrák is vannak. Normális?

Figyelt kérdés
Több éve vannak homályaim, de a szikrákat csak idén télen vettem észre. Ha felnézek az égre akkor látom őket, mozognak, télen a vakító hóban is látok szikrákat ha mereven nézem. A homályok még okésak, de a szikrák nem parák? A látásom nem romlott de ezek az anomáliák azért bosszantóak.

#homály #übegtesti
2013. ápr. 10. 18:22
 1/6 anonim válasza:

hogy néznek ki a "szikrák" ?

Nekem is vannak homáyaim több hónapja, én kezdek beleőrülni, főleg ha belegondolok, vakságot is okozhat

2013. ápr. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem fogsz beleőrülni! Nekem kb 3 éve vannak és egyre több lett. Most annyi van hogy úgy érzem több már nem igazán lehet. Észrevettem hogy ahogy telt az idő ezek egyre könnyebben úszkálnak, valószínűleg ahogy az üvegtest kocsonyásból vizenyőssé alakult. Azért gondolom hogy nem lehet több mert ezeket akkor kezded el leginkább látni ha vizenyősödik az üvegtest és akkor abban könnyebben bevándorolnak a látómezőbe. nekem a szikráim olyanok amikor az égre nézek mereven hogy feltűnnek és mintha picit be is mozognának majd eltűnnek de gyorsan történnek ezek. A homályokkal úgy ahogy meg tudsz majd barátkozni hidd el.
2013. ápr. 18. 07:37
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Nekem is vannak ilyenek. Üvegtesti homály rengeteg van, főleg a jobb szemembe. Megkeseríti az életem!


Nem tudom mi tévő legyek. Én is látok szikrákat világos felületeken. E mellé még vibrál is a látásom. (Visual Snow)


Kezdek becsavarodni már emiatt, állandóan depressziós vagyok. Nagyon fáj, mert eddig nem így láttam!!!!!! :(

2014. jan. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szafica ***** válasza:
Nekem is pont ez van és néha fény villanásokat is látok...és pont most olvastam,hogy az ideghártya leválás tünete lehet ... úgyhogy most nagyon megijedtem :(:(
2014. jan. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szafica ***** válasza:
A szikrákat én is csak világosban ,fehér hátteren látok és mozognak is("úsznak").
2014. jan. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A villanások azért vannak, mert ahogy egy része elvált az üvegtesttől a hártyának, az ott ficereg és néha rácsattan a retinára. Ha elválik, megszűnnek a fényjelenségek. Ma mondta a szemész.
ápr. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!