Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az ember halála után állítólag...

Klaus98 kérdése:

Az ember halála után állítólag az utolsó képkockák az ember retinájában vagy valami iylesmiben megmarad, ez igaz?

Figyelt kérdés
A rejtély c. sorozatban hallotam erről de nem előszőr, mennyi igazságtartalma van, és hogyan lehetséges ez?
2013. ápr. 11. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez 100 % igaz, csak még nem tudják kiolvasni.
2013. ápr. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
erről valaki tudna részletes információt adni, biológia órára kellene
2013. ápr. 11. 20:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Én sajnos nem tudok részletekkel szolgálni, de amatőr anatómiai tudásom azt mondja, hogy mivel a látás is elektromos impulzusok útján jut az agyba, akkor azok megrekednek az idegpályákon, vagy a szemfenéken a retinában, és nem mozognak. De nem tudom ennek mekkora az esélye, mivel ezek nagyon gyorsan lezajlódó folyamatok, gondolj csak bele másodpercenként ez az infó 25x frissül, mivel 25kép/mp az emberi szem. Meg ezt csak úgy tudom elképzelni, hogy valaki tényleg nyitott szemmel leheli ki utolsó lélekmaradványait is, majd még azután is nyitva van a szeme és néz valamire. Nem tudom, hogy a halál következik-e be először vagy a látószerv bénulása. Mert az tudom hogy a körmök és a haj (szőrzetet nem tudom) halál után is növekszik egy ideig.
2013. ápr. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
Nem, nem igaz. Ez akkor volt elmélet, amikor még nem ismerték a látás mûködését.
2013. máj. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!