Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Állítólag 6 lépcsőből minden...

Állítólag 6 lépcsőből minden ember ismer minden embert, mit tudtok erről?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy a világon minden embert el tudok érni 6 lépcsőből.

Vegyük pl Barack Obamát.

Nekem van egy ismerősöm akinek él ismerőre Amerikában, ez eddig 2 lépcső, ennek a személynek elképzelhető, hogy van olyan ismerőse (3) akinek van olyan ismerőse (4) aki ismeri Obama egyik biztonsági őrét (5) aki pedig nyilván ismeri Obamát (6)

Asszem jól írtam le, remélem érthető, mi a véleményetek erről?


2012. okt. 5. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Igen, én 7-et hallottam. Erről a megdöbbentőnek hangzó állításról matematikailag levezethető, hogy eléggé valószínű. Tehát ha veszünk két embert a Földön, közöttük jó eséllyel van ilyen ismeretségi "lépcső".


Nem is olyan meglepő az állítás, ha feltesszük, hogy ismersz 1 lépcsőből, tehát közvetlenül kb. 1000 embert. Minden újabb lépcsővel sokszorozódik az ismerősök száma, tegyük fel hogy mondjuk 20-szorosára nő, ami érzésem szerint óvatos alsó becslés. Ekkor még hat lépcső, és már meghaladtuk a Föld hétmilliárdos lakosságát.

2012. okt. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam már ezt a levezetést 5 lépéssel is, az elborult elméleti matek-szakik 5 és 7 között adják meg a lépések számát.

Persze, ez nem azt jelenti, hogy tuti, h. neked 7 ember után "megvan Obama", csak annyit, hogy elméletileg, a teljes emberiségre vetítve, átlagosan ennyi.

Neked lehet, hogy 35 lépés, Obama feleségének meg egy...

2012. okt. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Ezt átlagosan kell érteni, de igen, így van. Én például négy lépésre vagyok (vagyis csak voltam, amíg élt) Oszama bin Ladentől.


Ez azért van, mert az emberek száma a lépések számával hatványozódik. Van egy kevés ember, aki lényegesen távolabb van tőled, de számuk elenyésző a milliárdnyi emberhez, akik 5-6-7 lépésre vannak tőled. És ha mondjuk nincs is sok ismerősöd, elég lennie egyvalakinek, aki viszonylag közel (1-2) lépésre van tőled, akiknek sok ismerősük van, hamar kijön a Föld teljes lakossága.

2012. okt. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kis érdekesség:


[link]


[link]

2012. okt. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én 4 emberrel hallottam ugyanezt.
2012. okt. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. okt. 6. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!