Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tegnap kaptam meg az első...

Tegnap kaptam meg az első kontaktlencsémet. Ehhez kapcsolódóan lenne fontos kérdésem! Szemszárasság?

Figyelt kérdés

Fél óra szoktatás után is szúrt a bal szemem,azt mondrák azért mert nagyon száraz a szemem.Mikor n tettem be elmúlt a szúrás...Aznap 1-2óra elteltével újra elkezdett bökdösni,ez egész nap tartott hol jobb,hol rosszabb estére már elviselhetetlen volt,már homályosan láttam a lencsével.Kivettem. Vérágas volt a szemem és piros de csak alul.Lencse nélkül is iszonyúan szúrt és viszketett picit.Ma reggelre már nem szúr a szemem csak még kicsit piros,de már az is javul,viszont eléggé ég,nem raktam be a lencsét.Megvárjam,hogy teljesen elmúljon a bevérzés és utána ismét próbálkozzak? Azt mondta a kontaktológus,hogy 1 hét múlva menjek kontrollra s akkor kaphatok cseppet a szemembe. Érdekes a jobb szememnél nem éreztem semmi rosszat,csak a ballal történt ez!Bár a jobb is piros.

Arra gondoltam,hogy holnap beteszem és ha 1-2óra után elkezd szúrni kiveszem és benedvesítem azzal fertőtlenítős lötykővel amit kaptam hozzá a tisztításhoz, és vissza helyezem a szemembe. A nedvesség miatt gondoltam ezt,hogy ne száradjon ki a szemem.



2012. dec. 11. 09:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem ajánlottak szemcseppet? Ha száraz a szemed, akkor az mindenképp szükséges. Ha ez sem segít, akkor más típusú kontaktlencsével vagy folyadékkal is lehet próbálkozni.
2012. dec. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Elvileg 1 hét múlva ha ilyen száraz marad a szemem akkor kaptam volna...nem tudom mi változna 1 hét alatt,tegnap vettem cseppet de hasznos is volt,mert este alig tudtam kiszedni a szememből a lencsét úgy rá volt tapadva,nem tudom milyennek kell lenni a lencsének levétel után de nekem ragacsos tapadós volt. Milyen gyakran lehet csepegtetni a szembe? Gondolom mikor érzem hogy száraz..de én sztem sokszor érzem, szokott szúrni a lencse de csak a bal! A nap folyamán szinte mindig érzem a bal szememnél.
2012. dec. 13. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!