Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet arról, hogy kontaktlencsés legyek? Az állandó viselése tényleg káros, és az évtizedek haladtával betegséget okoz?

Figyelt kérdés
Utálom a szemüvegem, néha a sírás is rám jön hogy hordanom kell. A szüleim is tudják hogy nem szeretem, de meg vannak róla győződve, hogy az állandó kontaktlencse viselés káros a szemnek, pedig ez nem igaz. Azt mondják, hogy majd kinövöm a szemüveget 1,2,3,5,10 (!!) év múlva. Pedig vannak olyan ismerőseim akik hordják és nincs tőle semmi bajuk. A szemésznél is szóba került, hoztunk tájékoztatókat, de nem hatnak rájuk. Elég érettnek is érzem magam, tudnám kezelni és szerintem ezt ők is tudják. 14/L

2013. ápr. 18. 15:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem inkább az a baj, hogy nem éppen egy olcsó dolog :S
2013. ápr. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
igen nagyon drága :/
2013. ápr. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Minden az üzletről szól. Ha bárkit megkérdezel az optikában biztos vagyok benne, ajánlani fogja, hiszen neki el kell adni. Túl kell lépni azon a sztereotípián, hogy az orvos jót akar, vagy az optikus a javadat akarja. A szemészet manapság az üzletről szól. azt fogják mondani, hogy nagyon modern, szilikon hidrogél, UV szűrős stb. lencse nyugodtan hordható. ha drágának tartod biztos ajánlanak olcsóbbat, csak vedd meg.Ez a cél.


az, hogy más hordja és senkinek semmi baja, ez tévhit. Nincsenek bizonyított kutatások arra vonatkozóan, hogy mennyire károsak. nagyjából 10-15 éve vannak ezek az új lencsék, így még nem telt el annyi idő, hogy biztosan rámondják, hogy ha 70 éves leszel, mi lesz a hatása.

Most nyilván senkinek semmi baja, de a későbbiekről senki nem tud semmit.


Nyilván nem egészséges a szemeden tartani egy mű dolgot, ami elzárja őt az oxigéntől. a lencsetisztító folyadékok tartósítószert és egyéb mű dolgokat tartalmaznak, és mivel ebben kell lemosni őket, így ebből is valamennyit bejuttatsz a szemedre.Ami pedig nyálkahártya, tehát mindent tökéletesen beszív.


Erről szintén nem tudjuk káros, vagy sem.

Válasz tehát nincs a kérdésedre, de semmiképp nem természetes állapot lencsét hordani.Ezért van esély, hogy káros.

2013. ápr. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ha viszonylag gyakran veszel új szemüveget nem drágább a lencse, én 15 éve hordok lencsét és nem romlott a látásom, semmi baja a szememnek, pár hónapja vizsgáltak meg teljeskörűen szemműtét miatt. Ahová szerintem nem fogok elmenni mert nekem az riasztóbban hangzik, hogy levágnak egy lebenyt a szememről, mint a kontaktlencse hordása.

Persze 70 évesen ki tudja, mi lesz még, lehet a tampon toxikus hatása miatt halok meg, vagy a hamburgerek miatt...

Nyilván a szemüveg egészségesebb, de a kontaktlencse szerintem mindenképp javít az életminőségen. Nélküle sportolni se tudnék.

Ha megfelelően ápolod és nem hordod túl akkor nem hiszem, hogy sokkal károsabb mint a tabletták ezrei amit az emberekkel megetetnek, azokban is mindenféle vegyszer van, ha veszel egy szalámit abban is ott van a tartósítószer és egyéb mű dolgok, nem csak a szemedről jut be a szervezetedbe, egy zacskó gumicukorhoz képest 2 kontaktlencséről minimális káros anyag jut be a szervezetedbe. Ami mondjuk nem közvetlenül a szemedbe kerül, de mondjuk szem nélkül lehet élni, máj nélkül meg nem.

2013. ápr. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem simán csak drágának találják, hiszen ez állandó kiadás lenne nekik. Ha valami különösebb lencse kell pont neked akkor 10-20ezer ft is lehet 1 dobozzal.

Mennyire rossz a szemed? Én mondjuk nagyon akaratos voltam mindig, -2.5 dioptriás a szemem, de annyira utáltam a szemüveget hogy soha nem vettem fel. Viszont nyavalyogtam hogy nem látok, suliban is gond volt ebből. Ezért végül kipróbáltuk a lencsét és azóta is azt hordok.

2013. ápr. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy voltam, de végül megfűztem őket. 13 évesen megkaptam az első kontaktlencsémet, ami sikeresen eltűnt, aztán dühöngtek, vettem saját pénzemen másikat, aztán az is elszakadt. Nagyon mérgesek voltak. De anya csak belement, hogy használjam tovább. Azóta nagyon használom, és nagyon szeretem. De azt mondta anya, hogyha bármi baja lesz tőle a szememnek, akkor nem hordatom tovább. Mert nekem ráadásul cylinderes kell, ami 15 300 Ft. 3 hónapra,+ a folyadék 3600 Ft. Most 14 vagyok. Én csak ajánlani tudom, ha felelősségteljes vagy, akkor hord nyugodtan. De trehányaknak nem ajánlom, mert ismerek olyat, aki nem tisztítja meg, olyan lusta. Röviden ennyi. Győzd meg a szüleidet.
2013. ápr. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat! Szerintem is az egyik nagy tényező náluk az ára. Egyet értek azzal is hogy az eladónak csak a pénz számít, szerencsére nekünk egy régi jó szakember a szemészünk, akinek még a páciens egészsége a lényeg. Azért próbálkozok majd, elvileg 1 hónap múlva (mikor a szemem hozzászokik az új lencsékhez /- 1.25; - 1,75/ ) megyünk majd, mert a ballagásomra és egyéb alkalmakra biztosan nem akarok szemüvegbe menni. Azt mondták, majd akkor meglátjuk hogy lesz tovább. Mégegyszer köszönöm!
2013. ápr. 19. 20:42
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a szakembernek semmi köze a pénzhez, hiába ismerem a szemorvost, nem fogja nekem olcsóbban eladni a lencsét. Az egészséget meg egy ismeretlen is szem előtt fogja tartani, nem fogja nagyobb valószínűséggel rosszul bemérni a szemed mint egy ismerős, max. drágább lencsét ajánl próbának, de lehet neki szólni, hogy adjon olcsóbbat, ne napit hanem 2 heteset, hónaposat, az olcsóbb.

Én netről szoktam rendelni, úgy a legolcsóbb.

2013. ápr. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én se tudtam volna meggyőzni a szülőket h lehessen kontaktlencsém. Igazából eszembe se jutott 14 éves koromban.

21 évesen döntöttem el hogy kontaktlencsés leszek. Anyámnak nem tetszett az ötlet, hallani se akart róla, de mivel nagykorú vagyok ezért nem kellett az ő beleegyezése és pénzem is volt rá.

2013. ápr. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Úgy tudod rávenni, hogy a Müllerben vásárolsz folyadékot, mert ott nagyon olcsó, vagy Rossmann. És lencsét tudsz rendelni féláron netről, most nem azért de ha nincs vele problémád, akkor a 3. vagy 4. alkalommal simán veheted a netről... megvan az összes adat stb.
2013. ápr. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!