Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ez nagyon furcsa lesz, de ne...

Ez nagyon furcsa lesz, de ne ítéljetek el elöre kérlek. Az van, hogy nagyon rossz a szemem, nem látok távolra, ami már 2méterre van és ez nagyon aggasztò mert nem ismerem fel az embereket meg ilyenek?

Figyelt kérdés
Nah ès a lènyeg,hogy anyàèknak nem merem elmondani mert kb szemüveg ellenesek ès mindig mondjàk,hogy ìgy vigyàzz a szemedre ùgy vigyàzz ès nem merem nekik elmondan, hogy màr nagyon règen rossz...de ìgy viszont nekem rossz mert nem làtok kb tàvolra semmit,ès nem tudja senki,hogy nekem ilyen bajom van.Kèrlek ha tudtok valahogy segìtsetek,hogy mit csinàljak?Mindennap sìrok kb?15 vagyok

2013. ápr. 22. 11:33
1 2
 1/14 anonim válasza:

Figyelj ez már nem merés/nem merés kérdése, el kell mondanod nekik, mert ez az állapot rosszabbodhat.

Iskolába szokott lenni orvosi vizsgálat, ami során a szemet is megvizsgálják, ha szükséges felírnak szemüveget.

Szüleidnek meg mond meg, hogy nem csak szemüveg létezik, hanem kontaktlencse is.


Tényleg mond el nekik!

2013. ápr. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Rémes hozzáállás a szüleid részéről. Minél előbb menj el szemészetre akár egy barátnőddel. Úgy tudom, még beutaló sem kell. Ha lehet kérj majd kontaktlencsét és így nem leszel szemüveges.
2013. ápr. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:

1-es vagyok.

Esetleg beszélj erről az osztályfőnököddel, küldjön el ő az iskola orvoshoz, majd az ofőd beszélhetne erről a szüleiddel,vagy esetleg az iskola orvos ha te nem mered elmondani nekik.

2013. ápr. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
De mitől félsz? Megvernek ha kiderül v mi? Lekiabálnak? Mond el,ha ilyeneket csinálnak,akkor másnem kibirod egyszer (de ha ezt teszik akkor van ott egy kis baj fejben) és utána legalább látsz.
2013. ápr. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszi
2013. ápr. 22. 11:55
 6/14 A kérdező kommentje:
ja csak mèg annyi hogy az orvos nem fogja furcsálni hogy eddig mièrt nem mentem el?
2013. ápr. 22. 11:58
 7/14 anonim ***** válasza:
A látásromlás az nem olyan dolog, ami ellen nagyon tudnál tenni, egyszerűen romlik és kész... És ha nem mész el szemészhez, akkor ez csak rosszabb lesz idővel, mert erőlteted a szemedet. Nem tudsz mit tenni, el kell menned a szemészorvoshoz. Az én családomban is nekem rossz a látásom egyedül, a szüleimnek és testvéremnek tökéletes, tehát nem tehetek róla. Ha nem szeretnél szemüveget, hordhatsz kontaktlencsét, sőt az sokkal jobb szerintem. 8 évig szemüveget hordtam, és azidő alatt rohamosan romlott a szemem, mióta kontaktlencsét viselek (6 éve), azóta nem nem változott. El kell menned szemészetre!!!! A szüleid pedig vegyék tudomásul, hogy ez a helyzet és segítsenek neked, mert ha csak fenyegetnek és rémisztgetnek, attól nem fogsz jobban látni!
2013. ápr. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Ne azzal foglalkozz, hogy a szemész mit fog szólni. A látásodról van szó!!!!
2013. ápr. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az, hogy azt mondogatják neked, hogy vigyázz a szemedre és a szemüveg-ellenesség nem ugyanaz. Féltik a szemed egészségét, éppen ezért fordulj hozzájuk bizalommal, biztos, hogy elkísérnek majd dokihoz és megveszik majd amit kell (szemüveg/kontaktlencse), hogy jól láss.
2013. ápr. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az orvos tudja, hogy a rövidlátók sokszor elég későn jutnak el hozzá, mert nem ismerik fel, hogy már kellene a szemüveg.
2013. ápr. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!