Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ez nagyon furcsa lesz, de ne...

Ez nagyon furcsa lesz, de ne ítéljetek el elöre kérlek. Az van, hogy nagyon rossz a szemem, nem látok távolra, ami már 2méterre van és ez nagyon aggasztò mert nem ismerem fel az embereket meg ilyenek?

Figyelt kérdés
Nah ès a lènyeg,hogy anyàèknak nem merem elmondani mert kb szemüveg ellenesek ès mindig mondjàk,hogy ìgy vigyàzz a szemedre ùgy vigyàzz ès nem merem nekik elmondan, hogy màr nagyon règen rossz...de ìgy viszont nekem rossz mert nem làtok kb tàvolra semmit,ès nem tudja senki,hogy nekem ilyen bajom van.Kèrlek ha tudtok valahogy segìtsetek,hogy mit csinàljak?Mindennap sìrok kb?15 vagyok

2013. ápr. 22. 11:33
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek,tènyleg:)
2013. ápr. 23. 08:59
 12/14 anonim ***** válasza:
Arról nem tehet senki hogy romlik a szeme, ez ellen pont nem lehet védekezni. Ha 15 éves vagy akkor hogy lehetséges hogy iskolai orvosi vizsgálaton még nem derült ki hogy rossz a szemed?? Ez fura.
2013. ápr. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Valahogy fel kell hívni a figyelmet arra, hogy neked valami bajod van. Ha másképp nem megy, akkor menj neki az ajtófélfának, szállj rossz buszra, vagy olvass a szemük láttára közelről, szóval nyugodtan játszd túl, ha ez kell ahhoz, hogy észrevegyék (légy következetes)!

Nem hiszem, hogy bárki is szemüvegellenes lenne. Ez kb. olyan, mint hogy ha valaki nem hall, ne hordjon hallókészüléket? Hát dehogyisnem, ha ettől jobb az élete.

A szem nem attól romlik, ha nem "vigyáznak" rá. Amúgy meg kiskorú vagy, nem a te dolgod "vigyázni", hanem a szüleidé.

Hidd el, ha azt mondják, hogy vigyázz a szemedre, az már azt jelenti, hogy törődnek veled. A szemre való vigyázás számomra azt is jelenti, hogy hordom a szemüvegem, amit felírtak, mert ezzel nem fárad a szemem és jól látok.

Én azt hiszem, félreérthetted ezt a dolgot kicsit, Hidd el, meg fogják venni neked a szemüveget és meg fogsz könnyebbülni. Kitartás!!!

2013. ápr. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

elmúltál 14, egyedül is elmehetsz orvoshoz. Ha van recepted, és a szüleid mégsem váltanák ki neked a szemüveget, vagy mert nincs rá pénz, vagy mert őszintén hiszik, hogy az ártalmas, sétálj el az iskolai gyermekvédelmi felelőshöz, a gyámhivatalba, beszéljaz osztályfőnököddel, mindegy, csak valaki a szülők számára tekintélyes felnőttől kérj segítséget. Azért ezt a szándékodat közöld előre a szüleiddel.

Ha nem szerzik be számodra az orvos által rendelt segédeszközt, az kiskorú veszélyeztetésének minősül. Persze nem vesznek miatta állami gondozásba, de a szüleidet berendelik a gyámhatóságra, családgondozó kezd látogatni titeket... szerintem ezt nem fogják megvárni.

2013. ápr. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!