Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Menyomodhat a szem az agyba?

Menyomodhat a szem az agyba?

Figyelt kérdés

Tudom, ez elég hülyén hangzik ez a kérdés, de szeretném hogy ne csúfoljatok ki érte hogy ilyet kérdezek!

Szóval láttam a a 28 héttel későbbe hogy a két hüvelykujjával belenyúlt a lány szemébe és szerintem felnyomta az agyáig. Azóta az a fóbiám hogy semmi ne érjen hozzá a szememhez és mindig átfut az agyamon az a gondolat hogy mi van ha a ceruzát a szemem előtt fogom és valaki belenyomja és mondjuk ma is kicsit benyomódott mert az egyik ujjammal véletlenül belenyúltam és lehet hogy bejjebb ment.



2013. ápr. 29. 14:55
 1/2 Simon0211 ***** válasza:
Nem kell aggódnod a szemed a szemüregben helyezkedik el ami egy majdnem teljesen zárt félkör főleg az agy felé. Ha valakinek kinyomják a szemét annak inkább "kifolyik" a szeme hisz a szem belseje kocsonyaszerű, úgynevezett üvegtest. Én személy szerint boncoltam már szemet és már egy kis rés esetén is nyomásra az üvegtest elkezdte elhagyni a szemgolyó belsejét a nyomás hatására.
2013. ápr. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! Most már nem fogok félni ilyen butaságon! :)
2013. ápr. 29. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!